Апеляційний суд залишив рішення про поновлення на посаді судді Царевич. Вона ухвалювала вироки активістам Автомайдану

Київський апеляційний суд у вівторок, 18 травня, залишив у силі рішення Верховного Суду України про поновлення на посаді судді Оксани Царевич, яку звинувачували в незаконному позбавленні водійських прав активістів Автомайдану.
Про це повідомив адвокат Роман Маселко, який оприлюднив відео із зали суду.
17 березня Верховний Суд ухвалив рішення, яке фактично дозволяє поновити Царевич на посаді. Якщо Печерський суд, у якому вона працювала, відмовиться поновити Царевич, тоді їй потрібно буде через суд вимагати свого поновлення.
За словами Маселка, «прокуратура допустила велику кількість помилок, таких грубих, що, очевидно, це було навмисно», а один із суддів не міг розглядати справу Царевич, бо був допитаний як свідок в її провадженні.
Адвокат зазначив, що планує оскаржувати рішення Київського апеляційного суду: «Ми ще поборемося, щоб Царевич не змогла знову виголошувати такі ж "законні" рішення». Він додав, що 25 травня питання щодо скарг на Царевич у справах Майдану розглядатиме Вища рада правосуддя.
Сама Царевич під час останнього слова стверджувала, що всі вироки щодо активістів Автомайдану ухвалювала законно.
Що відомо про Царевич?
Оксана Царевич працювала суддею Печерського районного суду Києва. У вересні 2016 року тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про її звільнення.
У поданні Вищої ради юстиції (наразі це Вища рада правосуддя) на звільнення Царевич зазначалося, що дії судді під час розгляду десяти справ щодо водіїв — учасників акцій протесту в період з листопада 2013 року — мають упереджений характер.
Царевич оскаржувала своє звільнення, але Вищий адміністративний суд у 2017 році відмовив у поновленні на посаді. У червні 2020 року Шевченківський суд Києва виправдав екссуддю; це рішення підтримали Верховний Суд і Київський апеляційний суд.
Крім того, у 2015 році Царевич оголосили підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень і зловживанні службовим становищем, а саме — у незаконному позбавленні прав активістів Автомайдану після мітингу в Межигір'ї. У Шевченківському суді Києва справу слухали з 2015 року, у 2020 році суд визнав Царевич невинуватою.
Суд визнав, що Царевич розглядала всі справи у законний строк, за правилами територіальної юрисдикції, провадження розпочаті відповідно до закону, а суддя належно дотримувалася визначених законом процедур, відкладала засідання для з'явлення свідків тощо.
Водночас адвокат Маселко зазначав, що прокуратура не викликала для допиту ключових свідків — працівників суду, які в ручному режимі з втручанням в автоматизовану систему передали справи потерпілих Царевич.
- Поділитися: