Apple подала до суду на компанію, яка розробила шпигунську програму для стеження через смартфони
Корпорація Apple подала до суду на ізраїльську компанію NSO Group, яка розробила шпигунську програму Pegasus. Програму поставляли розвідувальним агентствам, правоохоронним службам і військовим з 2016 року.
Про це повідомляє пресцентр Apple.
У скарзі компанія надала нову інформацію про те, як NSO Group заражала пристрої жертв шпигунським програмним забезпеченням (ПЗ) Pegasus. Apple також вимагає назавжди заборонити NSO Group використовувати будь-яке програмне забезпечення, послуги або пристрої Apple, щоб ця фірма не змогла нашкодити їхнім користувачам.
Apple повідомляє, що це ПЗ використовувалося проти журналістів, активістів, дисидентів, науковців та держслужбовців. Завдяки цим програмам шпигуни могли отримувати доступ до мікрофона, камери та інших конфіденційних даних.
«Пристрої Apple — найбезпечніше обладнання на ринку, але приватні компанії, які розробляють шпигунське ПЗ, що фінансується державою, стали ще більш небезпечними. Ми дуже серйозно ставимося до будь-якої атаки на наших користувачів і постійно працюємо над посиленням безпеки та захисту конфіденційності в iOS», — каже старший віцепрезидент Apple Крейг Федерігі.
Компанія також оголосила про внесок у розмірі 10 мільйонів доларів на підтримку дослідників у сфері кіберзахисту.
Про що йдеться?
18 липня 17 авторитетних ЗМІ опублікували спільне розслідування про те, як влада низки авторитарних країн роками мала можливість стежити за журналістами, активістами та політиками за допомогою шпигунського програмного забезпечення Pegasus, яке постачала ізраїльська компанія NSO Group.
Під час розслідування з'ясувалося, що програмне забезпечення поставляли розвідувальним агентствам, правоохоронним службам і військовим з 2016 року. Програма дозволяє отримувати доступ до повідомлень, фотографій та електронних листів, записувати дзвінки, а також таємно активувати мікрофони.
За даними авторів матеріалу, це програмне забезпечення могло бути використано для перехоплення даних з телефонів людей зокрема в Азербайджані, Бахрейні, Угорщині, Індії, Казахстані, Марокко, Мексиці, ОАЕ, Руанді та Саудівській Аравії.
У переліку жертв опинилися понад 50 тисяч людей. Серед власників мобільних номерів, які були ймовірними цілями для стеження, журналісти знайшли номери дипломатів, лідерів країн та інших топпосадовців із 34 країн. Серед них був і номер президента Франції Емманюеля Макрона.
Співавторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: