ENRU

Арабські країни скоротили кількість вимог до Катару для відновлення дипвідносин — WSJ

Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет скоротили кількість вимог до Катару для відновлення дипломатичних відносин з 13-ти до 6-ти.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зокрема, чотири арабські країни виключили вимоги про те, щоб Доха закрила всю супутникову телевізійну мережу «Аль-Джазіра» і закрила турецьку військову базу.

Водночас Катар закликали слідувати «шести принципам» у подальшій політиці.

Ідеться про боротьбу з екстремізмом і тероризмом, запобігання фінансуванню терористичних груп і надання їм притулків; припинення провокаційних дій та заяв. Окрім того, Доха повинна дотримуватися вимог Ер-Ріядської угоди 2013 року і додаткової угоди Ради співробітництва країн Перської затоки від 2014 року, а також дотримуватися рішень арабського ісламського саміту, що відбувся у травні 2017 року в Ер-Ріяді. Доха повинна також відмовитися від утручання у внутрішні справи інших держав та підтримки незаконних суб’єктів.

«Безумовно, усі ми виступаємо за компроміс, але компромісу стосовно цих шести принципів не буде», — заявив представник Саудівської Аравії при ООН Абдалла аль-Моуаллімі.

За даними WSJ, арабські країни пішли на такий крок, щоб зберегти обличчя в умовах тиску з боку міжнародного співтовариства.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев’ятою країною, що розірвала дипвідносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення ухвалили через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку у квітні 2017-го року. 

Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що конфлікт арабських країн з Катаром треба врегулювати негайно. Президент Дональд Трамп запропонував допомогу в розв’язанні конфлікту довкола Катару.

11 липня Катар підписав із США угоду щодо боротьби з фінансуванням тероризму.

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram