ENRU

Трамп запропонував допомогу у розв’язанні конфлікту навколо Катару

Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з еміром Катару шейхом Хамад бін Халіфа Аль Тані і запропонував допомогу у врегулюванні дипломатичного конфлікту з іншими арабськими країнами.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

«Президент запропонував допомогти сторонам врегулювати свої розбіжності, в тому числі на нараді в Білому домі, якщо це необхідно», — йдеться у повідомленні.

Водночас, Трамп наголосив на  необхідності співпраці всіх країн Перської затоки співпрацювати для боротьби з фінансуванням терористів.

«Президент знову наголосив, що єдина Рада співробітництва арабських держав Перської затоки, а також спільні дії Ради і США мають вирішальне значення для боротьби з тероризмом і сприяння регіональної стабільності», — зазначили у Білому домі.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвали дипвідносини з Катаром стала Дев'ята країна розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку в квітні 2017-го року. 

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

6 червня Qatar Airways скасувала польоти до кількох країн.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram