Президент Аргентини Мауріціо Макрі оголосив про початок переговорів з Міжнародним валютним фондом про отримання кредиту на 30 мільярдів доларів попри невдоволення та критику населення.

Президент Аргентини Мауріціо Макрі оголосив про початок переговорів з Міжнародним валютним фондом про отримання кредиту на 30 мільярдів доларів попри невдоволення та критику населення.

Про це повідомляє Financial Times.

Зокрема, в Аргентині занепокоєні, що співпраця з МВФ може призвести до погіршення економічної ситуації та настання нової економічної кризи.

«Коли ви говорите про МВФ в Аргентині, ви говорите про кризу», — повідомив Карлос Германо, політичний аналітик.

За його словами, слово «фонд» в Аргентині перетворилось на лайку.

Більшість аргентинців пов’язують допомогу МВФ з початком економічної кризи 2001 року, яка призвела до втрати більшістю населення своїх заощаджень та хвилі громадської непокори, внаслідок якої загинуло понад 20 людей. Тоді кожен п’ятий аргентинець втратив свою роботу, а за 2 тижні в країні змінилось аж 5 президентів.

«Допомога МВФ потрібна нам, щоб уникнути криз, які ми мали раніше. Вона посилить наші позиції у зростанні економіки та розвитку», — заявив президент Аргентини у публічному зверненні.

Завідома непопулярне рішення про відновлення співпраці з МВФ в Аргентині прийняли на тлі глибокої економічної кризи. Національна валюта сильно девальвувала, а економіка країни декілька разів зазнавала дефолту за різними борговими зобов’язаннями.

Минулого разу у ході співпраці Аргентини з МВФ, уряд «прив’язав» національну валюту — песо — до американського долара. Внаслідок цього згодом банки вимушені були заморозити депозити населення, а платоспроможність національної валюти суттєво впала.

Раніше повідомлялось, що український уряд веде переговори з МВФ про ціну на газ для населення.

Також міжнародний валютний фонд не проти переходу України до моделі оподаткування виведеного капіталу, проте наголошує на компенсації втрат бюджету від запровадження нового податку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Кокаїнова справа»: про контрабанду наркотиків з Аргентини в Росію

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile