Міжнародний валютний фонд не проти переходу України до моделі оподаткування виведеного капіталу, проте наголошує на компенсації втрат бюджету від запровадження нового податку.

Міжнародний валютний фонд не проти переходу України до моделі оподаткування виведеного капіталу, проте наголошує на компенсації втрат бюджету від запровадження нового податку.

Про це повідомила народна депутатка від фракції «Самопоміч» Тетяна Острікова за підсумками зустрічі з представниками МВФ у Сполучених Штатах, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, МВФ вважають запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств можливою за умови виконання певних вимог.

«МВФ прямо не підтримують законопроект про податок на виведений капітал, чим користується українська влада, прикриваючи свою бездіяльність у податковій сфері», — повідомила депутатка.

Вона також повідомила, що проект закону про новий податок не був прямо прописаний у меморандумі про співпрацю з МВФ, тому він не є першочерговим пріоритетом для фонду і тому там не виступають з його відкритою підтримкою.

«Ми можемо рухатись з законопроектом (про податок на виведений капітал — ред.) та навіть готувати бюджет на 2019 рік на базі цього податку, маючи відповідні бюджетні компенсатори можливих втрат. Звичайно, якщо для цього є політична воля, а не лише бажання позагравати з бізнесом», — додала Острікова після зустрічі з представниками МВФ.

Раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що буде переконувати МВФ у необхідності запровадження податку на виведений капітал в Україні.

Нагадаємо, що раніше в МВФ розкритикували ідею запровадження податку на виведений капітал в Україні та закликали не вносити відповідний законопроект до парламенту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

У свою чергу представники бізнесу закликали Порошенка домовитися з МВФ щодо запровадження даного податку в Україні.

Також Порошенко виступав проти скасування третьої групи ФОП та запропонував перевести малих підприємців на податок на виведений капітал. Цю ідею згодом розкритикували в Мінфіні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile