Проект реконструкції «Тарілки»
Фото:

SaveKyivModernism

Ініціатива SaveKyivModernism запропонувала альтернативний проект реставрації Інституту науково-технічної експертизи та інформації, відомого як «Літаюча тарілка» на Либідській площі в Києві.

Спільно з проектувальником оригінальної «Тарілки» Флоріаном Юр’євим, команда архітекторів запропонували зберегти оригінальні деталі й розширити призначення споруди.

«Наразі у Києві є небагато концертних майданчиків, котрі не тільки дозволяють комфортно розмістити до 350 людей, а й також забезпечити якісне сприйняття звуку людиною. Разом із вільним плануванням першого рівня й унікальними акустичними властивостями концертної зали, «Тарілка» видається чи не єдиною у своєму роді. І найцікавіше, що за умов правильного зонування і застосування допоміжних приміщень, ефективність майданчика зростає у рази більше», — ідеться в описі проекту.

Так, у SaveKyivModernism пропонують проект виставкового простору, лекторіуму, «зони антракту» та кафе.

Модернізація концертної зали передбачає розширення сцени за рахунок першого ряду, що дозволить проводити великі концерти і вистави.

«Інтерграція світлодіодних панелей з розсіювачем, дозволить втілити початкову ідею Флоріана Юр'єва і використовувати бічні простінки як звукодинамічні елементи. Перехресне зображення зворотної проекції на основний екран дозволить розширити його до 14 метрів і скоротити витрати на дорогу дальнофокусну техніку, виключить тінь від артистів, і дасть поглинаючий панорамний ефект», — додають автори проекту.

Обсяг інвестицій у проект реставрації оцінюють у 836 тисяч доларів, а потенційний прибуток — 95 тисяч доларів на рік. 

Раніше стало відомо, що поряд із «тарілкою» планують побудувати торговельний центр Ocean Mall. Остаточний проект ТРЦ, в той час як його будівництво вже триває, досі не оприлюднено.

Будівля-«тарілка» належить Міністерству освіти і науки України. Інвестор орендував її на 20 років за умови реставрації та створення там Музею науки. 

Поділитись: