Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент поїхав у колонію «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі на півночі Росії, аби відвідати політв’язня Олега Сенцова.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент поїхав у колонію «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі на півночі Росії, аби відвідати політв’язня Олега Сенцова.

Про це йдеться у прес-службі Української православної церкви Київського патріархату.

1 червня Патріарх Філарет підписав лист до начальника колонії, в якому йдеться про надання можливості візиту Климента задля «виконання пастирських обов‘язків».

Сестра політв’язня Наталія Каплан повідомила, що Сенцов був категорично проти такої зустрічі з Климентом, освільки він є атеїстом. У результаті, Сенцов не зустрівся з архієпископом.

Климент зв’язався з сестрою Сенцова, коли політв’язень тільки розпочав голодування. Він питав, чи можна поїхати до Олега в колонію.

«Я чітко сказала, що скоро туди поїде адвокат Дінзе і з ним я передам це прохання, чи готовий Олег зустрітися. І те, що Климент туди поїхав, не дочекавшись згоди та відповіді Олега, це мене дуже сильно здивувало», — сказала Каплан.

За її словами, побачення з Климентом Сенцову замінили на можливість зустрічі з режисером Аскольдом Куровим.

4 червня Організація з безпеки і співробітництва в Європі назвала невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова: як це було

«Ми не повинні мовчати» — російський актор Філіппенко закликав звільнити Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

2 травня у Москві режисер Михайло Местецький влаштував пікет на підтримку Сенцова.

1 травня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: