Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) звернулось до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) через рішення Господарського суду Києва щодо вертолітного майданчику, збудованого за часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив начальник юридичного управління АРМА Андрій Потьомкін

Він пояснив, що вертолітний майданчик у Києві, де нині розташований конгресно-виставковий центр «Парковий», агентство не повертало екс-президенту Януковичу, його передали 8 комунальним підприємствам.

«Ми передали комунальному підприємству, але не одному, їх було вісім. Ми передали коректно вісьмом комунальним підприємствам міста ... тобто ми повернули місту», — сказав він.

Потьомкін наголосив, що надалі агентство оскаржуватиме рішення Господарського суду Києва.

«По-перше, ми оскаржуємо, по-друге, ми звернулися до НАБУ, тому що, ми вважаємо це рішення неправосудним і втручанням в кримінальне провадження... ми звернулись у Вищу раду правосуддя на цього суддю, і ми звернулись до Апеляційного суду, щоб він навів порядок. І крім того, звернулись до прокурорів і слідчих, щоб вони з’ясували, що за особи там засіли», — сказав Потьомкін.

Окрім того, за його словами під час засідання Господарського суду суддя використав юридичну практику, коли суддя забезпечує позов, «навіть не бачивши його».

Нагадаємо, 24 січня Господарський суд Києва заборонив комунальному підприємству «Центр організації дорожнього руху» керувати гелікоптерним майданчиком, збудованим за часів президентства Віктора Януковича там, де зараз розташований конгресно-виставковий центр «Парковий».

Землю на будівництво «вертолітного майданчика Януковича» виділили ще у 2010 році. Територія площею понад два гектари належить до заповідника «Історичний ландшафт Київських гір і долин ріки Дніпро». Паркова дорога входить до буферної зони Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які є частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. На забудову в цій зоні потрібне рішення Верховної Ради. Також про таку забудову треба повідомляти міжнародний комітет культурної спадщини. Жодної з цих умов не було дотримано власником збудованого майданчика — ТОВ «Амадеус Ко».

У справі фігурує й колишній мер Києва Леонід Черновецький. У липні 2017 року Генеральна прокуратура повідомила йому про підозру у причетності до незаконного будівництва.

Нагадаємо, у серпні 2017 року Апеляційний суд Києва арештував так званий «вертолітний майданчик Януковича».

26 жовтня 2018 року Агенція з розшуку та менеджменту активів передала в управління Києва«вертолітний майданчик Януковича».

/Анастасія Блаватнік

Поділитись: