Медик-волонтер Армен Нікогосян в студії Громадського розповів про псевдоволонтерів, свій розпорядок дня, найскладніші зони АТО, своє ставлення до веселощів під час війни та пропозицію, щодо створення депутатського батальйону.

Про псевдоволонторів

Слава Богу зараз по всій Україні є волонтерські організації, якщо люди хочуть допомогти – звертайтесь. Це не урни, на яких написано «допомога армії», «допомога Айдару», «допомога Донбасу». Спочатку треба дізнатися чи справді допомога доходить куди треба.

Зараз у Фейсбуці і усюди висвітлюється багато реклами, щодо допомоги. Тому краще один раз перевірити, впевнитися, що це дійсно так, а потім вже допомагайте.

Деякі люди чому відмовляються допомагати? Бо один раз допомогли, а гроші туди не дійшли.

Про свій розпорядок дня

О шостій ранку в мене завжди підйом. Я підготовлюю транспорт, потім його заправляю. А далі ми їдемо в гарячі точки, де намічається обстріл. Ми чергуємо, зв’язуємось з блокпостами та дізнаємося про обстановку. А коли все затихає, ми розвозимо людям теплий одяг, їжу, гуманітарну допомогу, що відправляють українці.

Про найтяжчі зони

Тяжко усюди. Де російські регулярні війська – там найтяжче.

В новинах завжди кажуть про Дебальцеве, Щастя, 31-й блокпост в напрямку Луганську. Але неможливо вгадати де впаде снаряд.

Ви самі знаєте, що ми тільки обороняємось. Ми захищаємо цілісність нашої території.

Про настрій бійців

В наших хлопців, що навесні, що влітку, що восени, що взимку настрій як був бойовий, так і залишився.

Про поранених

Ми забираємо всіх і нікого не залишаємо. Чого б це не коштувало. Бувають одиничні випадки тільки коли території накриваються мінометними обстрілами, або «Градами» і ми не можемо туди доїхати, а поранених забирають сепаратисти.

Я маю дві бригади, що обслуговують поранених. Крім нас таких ще 3. Таким чином є 5-6 волонтерських машин, що обслуговують Донецьку та Луганську області.

Про депутатів

Якщо ми хочемо щось змінювати, то потрібно щоб кожен міністр, навіть охорони здоров’я, прийшли туди, і побачили все своїми очима.

Я хотів звернутися до президента з пропозицією зробити депутатський батальйон, назву хай придумають самі, і відправити туди. І нехай подивляться чого нам не вистачає, тоді у нас буде все.

Про Київ

В Києві я буваю не часто, а коли приїжджаю намагаюсь не помічати ситуації в різних місцях, таких як нічні клуби або дискотеки. Це їх право – веселитись. Але треба думати про хлопців, що знаходяться там. Я завжди казав, що замість того, щоб купити пляшку шампанського за тисячу гривень або доларів, краще купити за п’ятсот, а інші п’ятсот віддати на гуманітарку.

Поділитись: