Ізраїльська армія затримала судно з «Флотилії свободи», яке намагалося доправити гуманітарну допомогу до Сектору Гази в обхід морської блокади.

Ізраїльська армія затримала судно з «Флотилії свободи», яке намагалося доправити гуманітарну допомогу до Сектору Гази в обхід морської блокади.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Зазначається, що на борту судна «Повернення» перебували активісти з Ізраїлю, Німеччини, Австралії, Іспанії, Великої Британії, Франції, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, США, Швеції та Малайзії.

Вони розповіли, що перевозили медикаменти, а також закликали громадян своїх країн вимагати від урядів зняти блокаду з Сектори Гази і забезпечити можливість доставки гуманітарної допомоги Палестині.

За даними видання, судно «Повернення» є одним з двох кораблів «Флотилії свободи», яка намагається прорвати морську блокаду Сектору Гази.

Армія оборони Ізраїлю підтвердила затримку судна. У ЦАХАЛ розповіли, що судно буде доправлено в порт Ашдод.

Блокада Сектору Гази розпочалася у вересні 2007 року після ракетних та мінометних обстрілів території Ізраїлю. Їх кількість значно збільшилася після повного виходу Ізраїлю з Сектору Гази та приходу там до влади ісламістського руху ХАМАС. Крім Ізраїлю, у блокаді бере участь Єгипет.

Як повідомлялося, Ізраїль завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази з 2014 року.

На наступний день після цього Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я.

Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

У березні 2018 року на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази розпочалися протести, з часу яких загинуло щонайменше 140 людей — більшість з них були членами «ХАМАС». Палестинці вимагають від влади Ізраїлю повернути їм території, втрачені через утворення держави Ізраїль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

Поділитись: