Військова рада Судану і опозиційний альянс «За свободу і зміни» підписали фінальний варіант угоди про розподіл влади. Церемонія відбулася 17 серпня у столиці країни Хартумі.

На церемонії підписання, трансляцію якої вів телеканал Al-Arabiya, були присутні представники регіонів країни та перші особи інших країн, зокрема прем’єр-міністр Ефіопії та президент Південного Судану, який відділився від Судану в 2011 році.

Згідно з документом, до виборів країною керуватиме незалежна рада, яка складається з шести цивільних та п'яти військових генералів. Представники цивільного сектору планують призначити прем'єр-міністра наступного тижня.

Вибори в Судані відбудуться через 39 місяців, термін відраховується з 4 серпня, повідомляє France 24.

Нагадаємо, основні умови угоди стали відомі ще 5 липня — після інтенсивних дводенних перемовин 3-4 липня військових та опозиції. Фактично домовленість про примирення між сторонами означає вихід країни із політичної кризи: після усунення від управління країною авторитарного президента Омара аль-Башира протестувальники кілька місяців домагалися передачі влади від військових цивільному уряду.

Також Перехідна військова рада й цивільні домовилися про «прозоре й незалежне розслідування» силового розгону мирних демонстрацій у Хартумі 3 червня, коли було вбито десятки протестувальників.

11 квітня в Судані стався військовий переворот: Міністерство оборони Судану оголосило про відсторонення від влади президента країни Омара Хасана аль-Башира, який був главою держави майже 30 років. Армія взяла владу у свої руки на 2-річний перехідний період. Армія на чолі з міністром оборони Авадом ібн-Ауфом арештувала аль-Башира та його найближче оточення.

Поділитись: