Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв просить президента Володимира Зеленського зустрітись з українською делегацією в ПАРЄ, щоб пояснити, чим загрожує можливе повернення Росії до Ради Європи.

Про це він повідомив на сторінці в Facebook.

«10 днів тому від імені української делегації в ПАРЄ я звернувся до президента Зеленського з приводу ситуації в ПАРЄ. Можливо, новий президент ще лише входить в курс справ і не встиг занепокоїтися неприємною ситуацією в Раді Європи. Тому я, тепер публічно, прошу президента зустрітися з українською делегацією в ПАРЄ, щоб делегація могла пояснити яка може бути реакція вищого посадовця, відповідального за українські зовнішні відносини, на те, що зараз відбувається в ПАРЄ», — сказав він.

Ар’єв висловив сподівання, що Адміністрація президента зможе організувати таку зустріч найближчого тижня.

Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив проект резолюції, яка може повернути Росію до ПАРЄ і ускладнити запровадження санкцій в ПАРЄ проти неї. Резолюцію поставлять на голосування на сесії асамблеї 24 червня.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ після незаконної анексії Криму, після чого РФ відмовилась брати участь в роботі асамблеї та припинила платити членські внески.

14 травня міністри закордонних справ 47 країн-членів Ради Європи схвалили спільну заяву, що всі країни-члени РЄ повинні мати право брати участь в роботі Ради Європи та ПАРЄ на рівноправній основі.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляв, що країни, які виступають за повернення Росії в ПАРЄ, несуть відповідальність за зрив Мінських домовленостей.

Поділитись: