ENRU

Асад підписав указ, що позбавляє біженців із Сирії права на їхню власність у країні

Президент Сирії Башар Асад підписав указ, яким фактично позбавив біженців, які залишили країну, прав на їхню власність.

Про це 26 квітня повідомила газета Süddeutsche Zeitung.

Згідно з указом, якщо власники земельних ділянок у 30-денний термін не прибудуть в місцеві органи влади з документами, що підтверджують їхнє право на власність, вони втратять усі права, а ділянки будуть передані для забудови новим власникам, повідомляє видання, посилаючись на дані МЗС Німеччини.

Зокрема, міністр житлового будівництва Сирії Хусейн Арнус серед перших має намір роздати під забудову ділянки в районі Баб-Амро в Хомсі, низку районів Алеппо і Харасти. Всі перераховані території свого часу були ключовими районами повстанців.

Раніше Франція розпочала процедуру позбавлення президента Сирії Башара Асада ордену Почесного легіону через хімічну атаку в сирійському місті Дума.

8 квітня на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснили хіматаку, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей, та постраждали понад 1000.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії, Трамп назвав їх «досконалою місією». Країни вдарили по сирійських об'єктах у відповідь на застосування хімічної зброї режимом Асада.

Удари США, Великої Британії та Франції по Сирії підтримало  НАТОа також Україна.

МЗС Росії відреагувало на удари по хімоб'єктах у Сирії. 

Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН, проте Радбез  відхилив проект резолюції Росії.

Міноборони Франції опублікувало відео удару по Сирії.

16 квітня у США заявили, що Росія та Сирія не збили жодну з випущених ракет.