ENRU

Асоціація правосуддя визнала суддів Росії відповідальними за анексію Криму

Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) визнала суддів Конституційного суду Росії відповідальними за створення передумов для анексії Криму.

Про це йдеться у відповідному документі, передає «Українська правда».

Зазначається, що BBCJ поінформована, що 6 березня 2018 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти суддів Конституційного Суду РФ за їх участь у здійсненні агресії проти України.

Також у документі йдеться про Постанову парламенту Грузії про грубе порушення прав людини на окупованих РФ територіях Абхазії та Південої Осетії.

Крім цього, Асоціація взяла до уваги Декларацію парламенту Молдови про відкликання російських військових сил з території країни.

У документі наголошується, що окупація РФ територій України, Грузії і Молдови є серйозним порушенням міжнародного права.

Декларація BBCJ підтверджує спільну Батумську резолюцію, у якій судді КС РФ звинувачуються у створенні передумов для анексії Криму.

«BBCJ підтримує позицію України, Молдови та Грузії щодо засудження агресії РФ та порушення прав людини на окупованих територіях», — наголошується у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна нагадала спостерігачам ОБСЄ на виборах в Росії про анексію Криму