Через фінансові порушення в Нафтогазі державний бюджет втратив 75,5 мільярда гривень. Тепер компанія має повернути ці кошти.

Про це йдеться у результатах аудиту за період з 1 жовтня 2018 року по 31 грудня 2019 року, документ має «Економічна правда».

Так, голова Державної аудиторської служби Геннадій Пліс направив лист до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з результатами цієї ревізії.

У ньому зазначено, що фахівці встановили фінансові порушення та виявили факти неефективних управлінських дій або ризикових операцій, що призвели або можуть призвести до втрат на суму 176 млрд гривень.

Втрати, до яких вже призвели рішення керівництва Нафтогазу, аудитори оцінили у 75,5 млрд гривень. Держаудитслужба пропонує Нафтогазу усунути всі порушення, притягнути винних до відповідальності та повернути цю суму до держбюджету.

Що кажуть в Нафтогазі?

Як повідомив голова правління Андрій Коболєв «Громадському радіо», проти керівництва Нафтогазу вже відкрили кримінальну справу, стосується вона менеджменту компанії.

«Важко розслідувати діяльність менеджменту без прізвища Коболєв. Вона (справа — ред.) побудована на звинуваченнях у державній зраді. Коли вона відкрита, я не знаю. Папери з цього приводу отримав сьогодні», — розповів він.

Коболєв каже, що у компанії це сприймають як «дуже наполегливе запрошення до публічної дискусії».

«Ми готові це запрошення прийняти. Нам немає чого приховувати. І щодо державного аудиту, щодо резерву боргів, і щодо всіх інших питань — ми абсолютно відкриті», — запевняє він.

Поділитись: