Поліція: директор компанії з групи Нафтогаз виписав 1,7 млн грн премій, з них мільйон — самому собі

Керівник одного з підприємств, яке заснував державний Нафтогаз, незаконно виписав премій на 1,7 мільйона гривень, майже мільйон з них — самому собі.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань встановили, що у 2018-2019 роках підозрюваний своїми наказами незаконно виписав премій на 1,7 мільйона гривень, з яких 960 тисяч — директору, тобто собі.

Екс-керівнику компанії з групи Нафтогаз повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Корупція на держпідприємствах і що з нею робити

Один з головних бичів державного управління в Україні — корупція на держпідприємствах, яких у нас хоч греблю гати. Зараз їх близько 3 тисяч і це дуже багато.

Як показує практика (і розвал СРСР), державне управління не може бути ефективнішим за приватне. У випадку з Україною держпідприємства є величезним полем для різного роду корупцію, від якої виграють як чиновники та керівництво таких підприємств, так і олігархи (які добре знають принцип — націоналізуй збитки і приватизуй прибутки).

Ще за президента Петра Порошенка держава в особі високопосадовців пообіцяла приватизувати більшість державних компаній. Їх розділили на дві частини: невеликі мають приватизувати в межах малої приватизації, а великі — у межах великої.

Однак в Україні вже встигла змінитися влада, а віз далеко не поїхав, а тут ще коронавірус. Через пандемію малу приватизацію не зупиняли, а велику зупинили — як пояснює уряд, роблять це, бо в умовах економічної кризи за великі підприємства не дадуть тої ціни, яку можна отримати за «нормальних» умов.

Нещодавно прем’єр Денис Шмигаль розповів, що з 3 тисяч держпідприємств приватизують більшість, а залишать лише 600, зокрема і «стратегічно важливі компанії» — Нафтогаз, Енергоатом, Укренерго, Укргідроенерго, Укрзалізниця, Укрпошта тощо.