Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков уникнув прямої відповіді на запитання, чи зустрічався він з президентом Володимиром Зеленським після його пресконференції, і якщо така зустріч була, то чи пов’язані з нею зміни у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«Зустріч з президентом ніколи не впливає ні на яку справу, зокрема і справу Шеремета. Президент публічна особа, яка виконує свої повноваження. У Конституції не написано, що він має керувати якимось слідством і так далі. Зарубайте собі це на носі. Більше того — і міністр цим не займається. Є матеріали слідства, до яких відповідно до закону під розписку слідчого ми отримуємо доступ. Є ознайомлення», — сказав Аваков на пресконференції у Запоріжжі 12 червня. 

Він додав, що на сьогодні матеріали у справі Шеремета відкриті для захисту і передані в суд.

Він закликав журналістів «припинити політичні спекуляції» і дати відправити справу в суд, щоб там захист і обвинувачення озвучували свої аргументи, а суд ухвалив рішення.

Нагадаємо, на пресконференції 20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що розслідування справи Шеремета — особиста відповідальність Авакова, і що він хоче побачити, як це закінчиться.

Нагадаємо, 21 травня стало відомо, що підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яні Дугарь та Андрію Антоненку — змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає не Антоненка, а невстановлених осіб.

Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета — Юлії Кузьменко, Яни Дугарь та Андрія Антоненка. Матеріали справи планують передати до суду.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись: