Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав кримінальну справу проти екс-депутатки Тетяни Чорновол помстою колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова, який нині є заступником директора Держбюро розслідувань.

Про це Аваков написав у Facebook.

«Адвокат Януковича, пан Бабіков. Ви наплювали на конфлікт інтересів та інспірували справу проти Тетяни Чорновол. Справи нема, є тільки ваша жага помсти», — заявив він.

Міністр додав, що як і Чорновол був на Майдані 18 лютого 2014 року.

«Я такий як і Таня — приходьте до мене — чекаю. Спробуйте. А краще підіть до біса з держслужби, або до Януковича назад», — звернувся до Бабікова Аваков.

Про безпідставність порушеної проти Чорновол справи заявив і Сергій Горбатюк, колишній керівник управління спецрозслідувань ГПУ, яке займалось справами Майдану.

«Епізод загибелі працівника офісу «Партії регіонів» Захарова розслідувався нашим підрозділом, було проведено необхідні експертизи. При виникненні пожежі в будівлі офісу, його працівник Захаров мав можливість покинути будинок, перешкод для цього не було. Але він почав збирати носії записів камер спостереження (самостійно чи за чиєюсь вказівкою), щоб їх забрати.

Він загинув від отруєння димом від пожежі. Ще 18 лютого, коли його тіло було обстежено (за глави МВС Захарченка), не було встановлено ознак насильницької смерті. Причину загибелі підтверджено матеріалами справи і в цьому немає сумнівів.

Таким чином, підстав для висунення підозри навіть в ненавмисному вбивстві людини, на мій погляд, немає. Звинувачення ж на адресу Тетяни Чорновол в умисному вбивстві — безпідставні і не ґрунтуються на матеріалах провадження. Це їм суперечить», — сказав він у коментарі «Цензор.нет».

Також Горбатюк додав, що підозру Чорновол висунув не той підрозділ ДБР, який займається справами Майдану. Він наголошує, що безпідставні обвинувачення на адресу Чорновол — ознаки злочину з боку представників правоохоронних органів.

«У «найкращих» традиціях незаконних переслідувань майданівців у 2014 році», — резюмував Горбатюк.

10 квітня 2020 року слідчі ДБР провели обшуки за місцем проживання Чорновол. У Бюро заявляють, що вилучили речі, «які мають доказове значення для розслідування», предмети з ознаками холодної та вогнепальної зброї, набої.

Сама Чорновол сказала, що у неї вилучили одяг, в якому вона була 18 лютого 2014 року, та нагородну зброю.

У ДБР пізніше заявили, що повідомили Чорновол про підозру у вбивстві людини під час пожежі в офісі «Партії регіонів» у 2014 році.

Поділитись: