Війна

Аваков запропонував «перехідний період» для повернення окупованого Донбасу

16 квітня, 2018 17:15
Війна/Аваков запропонував «перехідний період» для повернення окупованого Донбасу
Зберегти
Вигляд
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю «Українській правді» розповів про те, яким чином, на його думку, має відбуватися повернення непідконтрольних території Донбасу.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю «Українській правді» розповів про те, яким чином, на його думку, має відбуватися повернення непідконтрольних території Донбасу.

Аваков зазначив, що називає свій план «тактикою дрібних кроків, яким аплодують усі». На думку глави МВС, реінтегрувати одразу всю територію непідконтрольного Донбасу не вдасться навіть за участі  миротворців ООН.

«Блакитних шоломів» стільки немає — на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район. План такий: заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією одразу беруть під контроль і «блакитні шоломи», і українські прикордонники. Усередину цієї території, що повернулася до України, заходять органи української юстиції та проводять вибори за нашим законом », — каже Аваков.

У цьому випадку, за словами міністра, неважливо, хто переможе на цих виборах.

«Я глибоко переконаний, що на місцевих виборах там в більшості випадків оберуть когось з відверто проімперськими поглядами. Але, у стратегічній перспективі, це не так і важливо. Головне — сформувати перехідну адміністрацію: на основі цих нових, обраних за українським законом органів та представників державної влади України. Туди повинна прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами», — пояснив глава МВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про мир домовляються з ворогами, а не друзями: експерти — про шляхи і ризики врегулювання конфлікту на Донбасі

Нагадаємо, екс-заступник Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Руперт Сміт в інтерв’ю  Громадському заявив, що розмір контингенту миротворців ООН на Донбасі прямо пропорційно залежить від того, наскільки глибокою та детальною є угода про їх введення.

Раніше Петро Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Куртом Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили»

Пов`язані новини