Авіакатастрофа МАУ: Іран почав схвалювати візи канадським розслідувачам
Іранська сторона вже схвалила візи трьом канадцям, які займатимуться справою збиття українського літака в Ірані 8 січня.
Про це на прессконференції повідомив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
«Станом на зараз трьом членам Постійної групи швидкого розгортання було схвалено візи. Очікуємо, що керівники групи прибудуть до Тегерана вже о 16:00 сьогодні (23:00 за Києвом — ред.) і будуть присутні на місці, аби підтримувати канадські сім'ї», – сказав Трюдо.
Він додав, що наразі очікує на схвалення віз для інших канадських розслідувачів, і зазначив, що Іран сприяє розв'язанню цього питання.
Водночас прем'єр наголосив, що Іран повинен понести повну відповідальність за збиття літака.
«Те, в чому зізнався Іран, є дуже серйозним. Збиття цивільного літака є жахливим. Іран має понести повну відповідальність. Канада не заспокоїться, поки ми не доб’ємося відповідальності для винних, справедливості й спокою, на який заслуговують сім’ї загиблих», — сказав прем’єр.
За його словами, конфлікт на Близькому Сході міг посприяти тому, що трагедія трапилась.
«Я вже неодноразово говорив із президентом США і буду говорити ще. Правда в тому, що в регіоні (Близького Сходу — ред.) тривалий час зберігається значна напруженість. І ми нині закликаємо до деескалації, аби не було більше трагічних випадків і цивільних втрат, а регіон був мирним і стабільним».
Нагадаємо, 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо першим з офіційних лиць заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
- Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
- Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- 10 січня президент України Володимир Зеленський зазначив, що не виключає версію збиття літака ракетою, однак додав, що на сьогодні вона є непідтвердженою.
- 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
- Поділитися: