Збитки авіакомпаній в усьому світі через пандемію коронавірусу складуть рекордні $84,3 млрд. Такі прогнози оприлюднила профільна організація — Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA).

За словам глави IATA Александра де Жюньяка, 2020 рік під фінансовим кутом зору стане «найгіршим в історії авіації».

«У середньому щодня протягом цього року індустрія втрачає 230 мільйонів доларів. За рік це 84,3 мільярда доларів. А це означає (якщо відштовхуватися від оцінки в 2,2 мільярда пасажирів за цей рік), що авіакомпанії втратять 37,54 долара з кожного пасажира. Тому допомога уряду була й залишається важливою для авіакомпаній, які втрачають кошти», — зазначив де Жюньяк.

Загалом за 2020 рік доходи авіаційної галузі впадуть до 419 мільярдів доларів — це на 50% менше порівняно з 2019 роком. Водночас у 2021 році, за прогнозами IATA, збитки авіаційної індустрії скоротяться до 15,8 мільярда доларів, а доходи — зростуть до майже 600 мільярдів.

Раніше Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) підрахувала, що загальна сума збитків, яких пасажирським авіакомпаніям завдав коронавірус, може сягнути 253 мільярдів доларів.

Раніше повідомлялось, що через пандемію коронавірусу та заборону на авіаперельоти з низки країн світу більшість авіакомпаній можуть збанкрутувати до кінця травня. Розмір збитків, яких пандемія коронавірусу завдала сектору подорожей та туризму, сягає 2,1 трильйона доларів. Через пандемію роботу можуть втратити 75 мільйонів людей, які працюють у цій галузі.

Поділитись: