Авіаудар по телевежі на Рівненщині та підрив боєприпасів на ЗАЕС: головні події 14 березня
Триває дев’ятнадцята доба з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну. Сьогодні, 14 березня, окупанти зокрема скинули ракети на телевізійну вежу в Рівненській області та підірвали частину боєприпасів на майданчику Запорізької атомної електростанції.
Авіаудар по телевежі на Рівненщині
Вранці в селі Антополь Рівненської області дві ракети окупантів влучили в телевізійну вежу та адміністративне приміщення біля неї. Внаслідок цього загинули 9 людей, ще 9 громадян постраждали. Під завалами все ще є люди.
Місцевій владі вдалося відновили мовлення в північних районах області через кабельну мережу — доступ надали оператори інтернет-зв’язку. Радіостанції місцевих мовників також вийшли в етер.
Підрив боєприпасів на ЗАЕС
Окупанти підірвали частину боєприпасів на майданчику Запорізької атомної електростанції біля руїн навчально-тренувального центру та енергоблоку №1. Під час вибухів персонал залишав робочі місця. На радіаційний фон це не вплинуло.
В «Енергоатомі» писали, що на Запорізькій АЕС були присутні 11 представників «Росатому». Мовляв, підриви боєприпасів на майданчику станції здійснюються за їхньою безпосередньою участю. Отже, «Росатом» теж бере участь у тероризмі.
Обстріл будинків у Харкові
У центрі Харкова від авіаудару окупантів завалився чотириповерховий житловий будинок. Інформація щодо жертв та постраждалих уточнюється. Тривають пошуки.
За 18 днів у Харкові вже зруйновано приблизно 600 житлових будинків. Вони не підлягають відновленню, тому люди фактично втратили житло. Також у Харкові розбомбили 50 шкіл, низку медустанов, у тому числі пологові будинки.
Естонія закликає закрити небо
Парламент Естонії ухвалив рішення закликати країни-члени ООН до закриття неба над Україною від російсько-окупаційних військ. Це перше рішення від парламенту країни, що входить до ЄС та НАТО. Українська влада таке рішення привітала.
Евакуація з Маріуполя
Окупанти випустили з Маріуполя більш як 160 приватних автівок, в яких евакуювалися цивільні. Громадяни прямували раніше визначеним гуманітарним коридором — Маріуполь (виїзд в сторону села Мелекіне) — село Портівське — селище Мангуш-Бердянськ — Токмак — Запоріжжя.
Міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у коментарі «УП» сказала, що ці машини пропустили «для видимості коридору». Мовляв, у Маріуполі нині 300 тисяч людей, а в 160 авто помістилися максимум 600-700 громадян.
- Поділитися: