Австралійські аборигени попросили Google видалити з карт зображення з вершини священної гори. Там погодилися

Священна для австралійських аборигенів гора Улуру
Священна для австралійських аборигенів гора УлуруВікіпедія

Корінні народи Австралії, які є власниками священної для них скелі Улуру, попросили Google прибрати зі своїх карт можливість «гуляти» цим місцем за допомогою функції перегляду вулиць. Раніше туристам заборонили фізично відвідувати вершину гори.

Про це пише ABC News.

Аборигени звернулися до компанії через австралійську Службу національних парків і дикої природи (Parks Australia). Саме їй корінні народи здають в оренду свої землі.

Служба попросила Google видалити на картах зображення верхньої частини священного місця. Функція перегляду вулиць у форматі 360 градусів дозволяє будь-кому віртуально потрапити туди. Однак це порушує заборону відвідувати Улуру.

В Parks Australia повідомили, що «попередили Google про створення користувачами зображень з вершини Улуру, які розмістили на їхніх картах».

Що кажуть в Google?

Австралійський підрозділ компанії заявив ABC News, що вже працює над видаленням зображень. Там кажуть, що зроблять це, ймовірно, протягом 24 годин.

«Ми розуміємо, що національний парк Улуру-Ката-Тьюта є дуже священним для корінного населення. Як тільки Parks Australia занепокоївся щодо цього, ми видалили зображення», — сказав представник Google.

Що це за скеля?

Улуру (мовою аборигенів священна) — це великий овальний оранжево-бурий масив гір у центрі Австралії 335 м заввишки, 2,4 км завдовжки та 1,6 км завширшки. Стіни його гірських печер покриті малюнками, які для корінного народу мають магічне значення.

Улуру є однією з найвідоміших візитних карток Австралії.

У листопаді 2017 року рада національного парку Улуру-Ката-Тьюта одноголосно вирішила, що сходження на гігантський червоний моноліт Улуру заборонять з 26 жовтня 2019 року. Саме тоді відзначали 34-ту річницю передачі скелі його традиційним власникам аборигенам у 1985 році. У парку вважають, що сходження туристів на вершину ображає почуття корінного населення, для яких це культове місце.