Австрія 27 липня обмежує в’їзд на свою територію для мешканців 32 країн, зокрема й України.

Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба.

«Оскільки авіасполучення і не було, це погана новина насамперед для тих, хто в‘їжджає в Австрію машиною. Відтепер цей канал працює тільки на транзит», — повідомив дипломат.

Водночас, українці, які в’їжджають з іншої країни шенгенського простору і які не були останні 14 днів в Україні та інших країнах ризику, повинні пред’явити ПЛР-тест і піти на 10-денний карантин (з підтвердженням місця його проведення). Українці, які мають дозвіл на проживання в Австрії. мають пред’явити негативний тест, не давніший, ніж 72 години.

«Те саме стосується сезонних робітників, медичного персоналу, дипломатів або якщо громадянина чи громадянку України чекає в Австрії чоловік або дружина, чи якщо вони прямують в Австрію на весілля або похорон. В такому разі PCR-тест обов’язковий, але в‘їжджати можна», — повідомив Щерба.

Також серед країн в австрійському «червоному списку» — США, Швеція, Португалія, Болгарія, Румунія, РФ, Молдова, Білорусь та інші.

Щерба також додав, що поки немає інформації щодо спецрейсу для повернення українців.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: