Політика

Автор «мирного плану для України» екс-депутат Артеменко заявив, що не спілкувався з Манафортом і Килимником

Громадське
Політика/Автор «мирного плану для України» екс-депутат Артеменко заявив, що не спілкувався з Манафортом і Килимником
Зберегти
Вигляд
Колишній депутат «Радикальної партії» Андрій Артеменко, який представив у США так званий «мирний план» примирення України з Росією, ніколи не спілкувався з керівником передвиборчого штабу Трампа Полом Манафортом, а також з пов’язаним з російською розвідкою українцем Костянтином Килимником. Саме Манафорта і Килимника звинуватили в тому, що вони обговорювали певний «план щодо України».

Артеменко в коментарі Громадському заявив, що ніколи не бачився і не розмовляв з Манафортом і Килимником. Він також не знає, який саме «план» вони обговорювали і чи збігається він з його особистим планом.

Нині Артеменко, якого позбавили громадянства України, живе у Вашингтоні. Він сказав, що продовжує просувати ідеї свого «плану» в США та спілкується з конгресменами та сенаторами.

«Я переконаний, що будь-яка діяльність, особливо коли вона спрямована на шляхи до миру, – завершиться перемогою. Я переконаний, що деякі мої пропозиції були почуті в кабінетах, де вирішуються долі світу», — заявив колишній депутат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Людина Манафорта в Києві: що відомо про Костянтина Килимника

У березні 2018 року ЗМІ повідомляли, що українець Килимник може стати головним свідком у розслідуванні зв'язків Трампа з Росією.

Нагадаємо, в лютому 2017 року за тиждень до відставки радника президента США з національної безпеки Майкла Флінна йому представили план щодо скасування санкцій проти Росії. Як повідомила The New York Times, план про зняття санкцій з РФ готував депутат від «Радикальної партії Ляшка» Андрій Артеменко. 

Після цього, Артеменка виключили з фракції. Також проти Артеменка Генеральна прокуратура відкрила провадження за підозрою у держзраді. У травні 2017-го Порошенко підтвердив, що припинив громадянство Артеменка.

А Верховна Рада достроково припинила повноваження позафракційного народного депутата Андрія Артеменка. Це рішення на засіданні підтримали 244 депутатів.

Крім питання зняття санкцій, у плані Артеменка йшлося про відносини Росії та України. За словами Артеменка, Флінну нібито надали докази корупційної діяльності президента України Петра Порошенка.Серед іншого, план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про депутата Артеменка і його «план примирення України з Росією».

Пов`язані новини