Світ / США

Манафорт обговорював з українцем Килимником «мирний план» щодо України — документ

The New York Times
Світ/США/Манафорт обговорював з українцем Килимником «мирний план» щодо України — документ
Зберегти
Вигляд
Прокурори у США звинуватили екс-голову передвиборного штабу Дональда Трампа — Пола Манафорта — у тому, що він у 2016 році ділився даними щодо передвиборної кампанії Трампа з українцем, пов'язаним з російською розвідкою. Йдеться про так званий «мирний план» щодо України, який Манафорт обговорював з колишнім офіцером розвідки РФ, українцем Костянтином Килимником, пише The New York Times.

Це випливає із судового документа, який подали адвокати Манафорта. Документ повинен був бути частково засекречений, але через помилку форматування «інформація випадково розкрилась».

В одній частині заяви, яку адвокати Манафорта намагалися відредагувати, йдеться про те, що Манафорт «міг неодноразово обговорювати «мирний план» щодо України з російським юристом Костянтином Килимником».

Слідчі наразі з'ясовують, чи намагалася Росія вплинути на команду Трампа, щоб домогтися дозволу військових дій між Росією і Україною.

«Були запропоновані різні «мирні плани», зокрема, щонайменше, один, який передбачав скасування американських санкцій проти Росії. Манафорт і Килимник роками працювали у тісній співпраці задля українських інтересів, орієнтованих на Росію», — пише The New York Times.

Прокурори також звинуватили Манафорта в тому, що він вводив їх в оману з приводу контактів з високопоставленими посадовцями адміністрації, про виплати комісії з політичних дій на підтримку Трампа, а також щодо того, як він і ​​Килимник намагалися вплинути на показання свідка, аби скасувати кримінальне обвинувачення.

Адвокати Манафорта відповіли, що він не вводив в оману федеральну владу навмисне. За їхніми словами, причиною неправдивих свідчень стали «погана пам'ять, відсутність доступу до власних записів і хвороби Манафорта».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Людина Манафорта в Києві: що відомо про Костянтина Килимника

У березні 2018 року ЗМІ повідомляли, що українець Килимник може стати головним свідком у розслідуванні зв'язків Трампа з Росією.

Раніше повідомлялося, що очоливши передвиборчий штаб Дональда Трампа, Манафорт сам намагався зв'язатися з російським олігархом Олегом Дерипаскою через близького до адміністрації Януковича Килимника.

Влітку минулого року спецпрокурор Мюллер звинуватив Килимника у змові з Манафортом.

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Пов`язані новини