Ділянка газопроводу в Албанії
Фото:

TAP

Консорціум TAP AG оголосив про початок комерційної експлуатації Трансадріатичного трубопроводу (Trans Adriatic Pipeline) — він дозволить поставляти газ з Азербайджану до Європи.

Про це повідомляє прес-служба проекту.

Так, після 4,5 року будівництва консорціум розпочав комерційну діяльність трубопроводу. Цим шляхом газ у Європу постачатимуть з родовища Шах Деніз II у Каспійському морі.

TAP — це газотранспортна система довжиною 878 кілометрів, її прокладали 4,5 року через територію Греції (550 км), Албанії (215), по дну Адріатичного моря (105) з виходом на узбережжя Італії (8 км).

Вартість прокладання трубопроводу склала 5 мільярдів доларів, він має щороку постачати 10 мільярдів кубометрів газу, але загалом його пропускна здатність вдвічі вища — 20 млрд.

Трансадріатичний трубопровід — частина «Південного газового коридору», який є частиною політики Євросоюзу з енергетичної безпеки. Завдяки реалізації проектів з цього «коридору» ЄС хоче диверсифікувати поставки газу, тобто знизити залежність від Газпрому і зменшити роль Росії як монополіста на ринку.

Водночас зазначимо, що об’єм у 10 млрд кубометрів газу на рік, який має постачати TAP, значно менший за об’єми поставок Газпрому. Так, у 2019 році російська компанія поставила до країн Європи майже 200 млрд кубометрів газу.

Поділитись: