Міжнародний клуб асоціації взаємного страхування Shipowners відмовився страхувати кораблі, які працюють над будівництвом газопроводу «Північний потік-2», який створює російський Газпром. Цей клуб страхує 90% всіх суден у світі.

Таке рішення клуб виклав на своєму сайті 21 вересня.

«Усім членам нагадується: жодне судно, яке бере участь у незаконних заходах або таких, що піддають клуб ризику порушення санкцій, не повинно бути захищеним», — йдеться в заяві Shipowners.

Зокрема, клуб посилається на закони США «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) та закон «Про захист енергетичної безпеки Європи» (PEESA). Ці закони передбачають введення санкцій проти компаній, що працюють над будівництвом «Північного потоку-2» або надають таким компаніям послуги.

Щоб уникнути санкцій членам клубу рекомендують ретельно перевіряти ризики, які несуть контракти з «Північним потоком-2» та «Турецьким потоком», який США включили у санкційний закон у липні цього року.

«Північний потік-2»

Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський Газпром спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Зараз роботи щодо спорудження газопроводу призупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року. Однак Росія вже заявила про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Поділитись: