Життя

Байден приїхав не як ревізор, а щоб продемонструвати підтримку Україні

Життя/Байден приїхав не як ревізор, а щоб продемонструвати підтримку Україні
Зберегти
Вигляд

Чи можна назвати візит Байдена «холодним душем» для українських політиків?
В українських медіа пишуть, що Байден приїхав як ревізор, критикувати українську владу. Насамперед суть його візиту – ще раз продемонструвати підтримку Україні. США, у зв’язку з сирійською проблемою, з активізацією спілкування з Росією, хочуть все ж таки показати, що Україна залишається принциповим елементом міжнародної політики США у регіоні, і підтримка України є важливим фактором.
По-друге, візит Байдена має на меті перевірити пульс української влади. Чи продовжує вона виголошувати свої декларації про реформи, чи робить щось. Міжнародна політика базується на особистих відносинах, і Байден давно їх встановив – як з президентом Порошенком, так і з прем’єр-міністром Яценюком. Для нього важливо підтримувати цей канал зв’язку.

Наскільки серйозно, на вашу думку, Байден підійматиме питання корупції? Які важелі впливу є у американських політиків?
Питання боротьби з корупцією – одне з ключових. Як і судова реформа. Ось два питання, на яких США наголошують. У Вашингтоні вважають, що неможливо просунути українське суспільство вперед, поки ці дві галузі не будуть реформовані. США мають дуже великий вплив, тому що все міжнародне фінансування України кардинально залежить від позиції США, в тому числі і фінансування з боку МВФ. Тож за Штатами залишаються вагомі важелі впливу. Якщо українська влада не буде виконувати зобов’язання, то Сполучені Штати чітко скажуть: якщо ви цього не будете робити, ми  припинимо фінансування. Порошенко і Яценюк дуже добре це усвідомлюють, і віце-президент Байден «віч-на-віч» ще раз нагадає їм про це.


Чому Сполучені Штати досі не включили «на повну» свої інструменти тиску на українських олігархів для того, щоб вони зменшили вплив на політику України?
Боротися з олігархами – це справа України. США з радістю допомогли б у проведенні розслідувань, якби українська прокуратура порушила кримінальні справи. Першочергово повинна бути українська ініціатива. Сполучені Штати роблять все, що можуть зі свого боку, і саме вони порушили кримінальну справу проти Фірташа. Але іншими олігархами має займатися українська прокуратура. Саме тому США наголошують, що потрібна реформа української прокуратури. Недостатньо створити антикорупційний орган – треба налагодити умови для його роботи. Якби українська влада і прокуратура почали такі розслідування і звернулися до ФБР за допомогою – їм би допомогли. США не можуть втручатись у внутрішні справи України. Вони можуть лише нагадувати, говорити, робити заяви. Але юридичні справи в самій Україні повинні вирішувати українські органи влади.

/ Громадське. Світ

Пов`язані новини