Байден підписав закон про оборонну політику США з $300 млн для України

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден 22 грудня підписав закон про оборонну політику, який дозволяє щорічні військові витрати в рекордних 886 мільярдів доларів. Також він передбачає допомогу Україні на суму 300 мільйонів доларів.

Про це пише Reuters.

Конгрес проголосував за цей закон 14 грудня. Цей документ — один із небагатьох важливих актів, які Конгрес ухвалює щороку, і він регулює все: від підвищення зарплати для військовослужбовців і купівлі кораблів та літаків до такої політики, як підтримка іноземних партнерів, таких як Україна чи Тайвань.

Цього разу документ, що складається з майже 3100 сторінок, зокрема, передбачає підвищення зарплати військовослужбовцям на 5,2% і збільшення загального бюджету національної безпеки приблизно на 3% — до 886 мільярдів доларів.

Документ також продовжує до кінця 2026 року один із заходів допомоги Україні — Ініціативу сприяння безпеці, дозволяючи виділити 300 мільйонів доларів на програму в наступному фінансовому році, який закінчиться 30 вересня 2024 року.

А втім, як зауважує Reuters, ця цифра невелика, якщо порівнювати з 61 млрд доларів, які Байден просив у Конгресу для допомоги Україні в боротьбі з російським вторгненням. Республіканці відмовилися схвалити допомогу Україні без згоди демократів на значне посилення імміграційного законодавства.

Що передувало?

У Білому домі попередили, що виділена Україні допомога буде вичерпана до кінця року. Президент США Джо Байден ще у жовтні подав до Конгресу запит на виділення 106 млрд доларів, із яких понад 61 млрд передбачається для України, здебільшого для закупівлі зброї у США. Решта коштів із пакета передбачається для Ізраїлю, допомоги Азійсько-Тихоокеанському регіону, гуманітарних заходів у Секторі Гази тощо.

Запит Байдена досі не схвалили через політичні суперечки та незгоду республіканців голосувати за це, доки до пакета не внесуть їхні ініціативи.