Байден відновить дозвіл брати домашніх улюбленців до Білого дому. До Трампа ця традиція не переривалась понад 100 років

Кандидат у президенти США Джо Байден заявив про намір відновити традицію Білого дому, яка дозволяла брати з собою домашніх улюбленців. Після своєї інавгурації він планує перевезти до адміністрації двох своїх собак.

Про це пише NYT.

Чинний президент США Дональд Трамп був першим, хто перервав традицію, яка тривала понад 100 років. Звичай заводити «вихованців» у Білому домі заклав ще третій президент Томас Джефферсон, який тримав птаха та пару ведмежат.

За свого президенства більшість лідерів США приводили до Білого дому тварин: Барак Обама та Джордж Буш тримали собак, а Білл Клінтон ㅡ кота. У різні часи на території адміністрації президента жили коні, папуга, корови, кози, індички, єнот, вівці та навіть алігатор.

Експерти зазначають, що домашні тварини пом'якшують образ лідера держави та підвищують його популярність. Водночас домашні улюбленці створюють в Білому домі сімейну, «живу» атмосферу.

Так, Джо Байден планує привезти з собою дві німецькі вівчарки — Чемпа та Мейджора, яких у 2018 році забрали з притулку у штаті Делавер.

Дональд Трамп, з іншого боку, після обрання у 2016 році заявив, що не має ніяких планів заводити домашню тваринку. Іванка Трамп розповідала журналістам, що президент не любить собак, як і вони його.

А хіба Байден вже президент?

Не зовсім. Низка провідних медіа США спрогнозувала перемогу Джо Байдена, але про остаточні результати ще не йдеться. Раніше саме на їх основі ми знали ще в день виборів ім'я переможця, але нині через безпрецедентну кількість голосів, надісланих поштою, підрахунок голосів (а отже, й остаточні прогнози) затягнувся.

Згідно із законами США, президента обирають не у звичайний спосіб, а через колегію виборників ㅡ спеціальних представників від кожного штату. Їх усього 538, і для перемоги кандидату потрібно заручитися голосами щонайменше 270 з них.

У більшості штатів діє правило «переможець забирає все»: якщо більшість виборців проголосувала за одного кандидата, то виборники від цього штату йдуть саме до нього. Але бувають і винятки ㅡ так звані зневірені виборники, які можуть голосувати всупереч волі більшості виборців, хоча ці випадки не є масовими.

Голосувати колегія виборників буде 14 грудня; на початку січня її рішення затвердить Конгрес; і 20 січня новий президент офіційно складе присягу й приступить до повноважень.