Байден визнав, що зупинити будівництво «Північного потоку-2» уже неможливо. У Раді закликають протидіяти проєкту Росії
Президент США Джо Байден визнав, що будівництво газопроводу «Північний потік—2» наразі майже завершене, тому зупинити його уже не вдасться. У Верховній Раді закликали США, ЄС та Німеччину не допустити запуск газогону.
Про це повідомляють CNN та сайт Верховної Ради.
«"Північний потік-2" завершено на 99%. Думка про те, що якимись словами або діями можна було зупинити його, була неможлива», — сказав Байден після брифінгу для CNN.
Однак він розповів, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель зобов'язалася відповісти в разі, якщо Росія захоче цим газогоном навмисно завдати шкоди Україні або іншим країнам.
Про неможливість зупинити будівництво «Північного потоку-2» виданню CNN заявив і високопоставлений чиновник Державного департаменту США.
«Хоча ми, як і раніше, виступаємо проти трубопроводу, ми прийшли до висновку, що санкції не зупинять його будівництво і ризикують підірвати найважливіший союз з Німеччиною, а також з ЄС та іншими європейськими союзниками», — сказав він.
21 липня США та Німеччина офіційно повідомили, про що домовилися щодо «Північного потоку-2». Німеччина обіцяє у разі використання Росією газопроводу для тиску на Україну стримувати РФ санкціями. Також Україну обіцяють підтримувати фінансово для отримання енергонезалежності. Детальні про ці домовленості читайте тут.
CNN наголошує, що слова Байдена навряд зможуть зупинити дискусії щодо «Північного потоку-2», оскільки щодо нього немає консенсусу навіть всередині США. Зокрема, угоду США та Німеччини щодо газогону розкритикували й низка американських конгресменів.
Що заявили у Раді?
Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав заяву окремих депутатів, які заявили про неприпустимість запуску «Північного Потоку-2». Тепер до цієї заяви можуть долучитися всі народні депутати України.
У документі наголосили, що газопровід із самого початку будівництва не був економічним проєктом, адже потужності української газотранспортної системи дають можливість значно збільшити прокачування газу до Європи.
«Демократичний світ має продемонструвати російському агресору єдність та силу у захисті своїх основоположних цінностей. Україна це демонструє щодня, обороняючи східний фланг Європи», — йдеться у заяві.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Наразі «Північний потік-2» уже майже готовий. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
- Поділитися: