«Байрактар», гітара «Валентина Стрикала» та Apple Vision Pro: що розігрують за донат на ЗСУ

Від початку повномасштабної війни українці задонатили на банки понад 1 мільярд євро — такою статистикою в лютому 2024 року поділився співзасновник monobank Олег Гороховський. Задля збору коштів волонтери часто використовують творчий підхід — знімають відео, залучають знаменитостей або ж проводять розіграші призів.
Механіка розіграшів за донат
Згідно з дослідженням платформи «Опендатабот», у 2022 році зібрали рекордні 34,38 мільярда гривень. Більшість цих грошей — 24 мільярди — ще за перші шість місяців повномасштабного вторгнення.
У 2023-му сума була майже вдвічі менша — 18,75 мільярда гривень. Пояснити такий спад можна багатьма причинами — як економічними, так і психологічним. Однак потреби на фронті критичні й досі потребують допомоги з тилу.
Аби швидше закривати запити, волонтери стали проводити все більш незвичні та захопливі збори. Так з’явилася, зокрема, тенденція розігрувати призи за донат. Розповідаємо про цікаві лоти, які можна виграти, підтримавши корисний збір.
Твори українських митців
Українські художники розігрують свої твори за донат на евакуаційні човни для армії. Благодійний проєкт «Вдячні» залучив відомих українських митців, зокрема творчий дует Synchrodogs, Ірину Максимову, Віталія Греха, Інну Харчук. Ці та багато інших художників пожертвували свої картини, фотографії чи скульптури для збору коштів. Організатори хочуть залучити 3 млн гривень на шість човнів для 38-ї, 35-ї та 36-ї бригад Морської піхоти, які потребують устаткування для евакуації поранених через річки.
Apple Vision Pro
Благодійний фонд Incora for Ukraine та магазин техніки «Ябко» розігрували технічну новинку — гарнітуру змішаної реальності Apple Vision Pro. Метою були 2 млн гривень на 10 автомобілів для ЗСУ.
Про ініціативу hromadske розповів Богдан Васильків — співзасновник IT-компанії Incora та засновник БФ Incora for Ukraine:
«Це фактично наш перший великий збір. Ідея розіграти Apple Vision Pro з’явилася, бо ми працюємо в галузі IT і нам здалося, що такий збір зацікавить профільних спеціалістів. А вони, як відомо, досить багато донатять.
Військові на цей розіграш відреагували позитивно. Вони хочуть отримати автомобілі — їм потрібно возити міни, пересуватися на “нулі”.
Ми зосереджені на тому, щоб ці авто працювали саме на передній лінії. Упевнені, що кожен з цих десяти автомобілів потрапить туди, куди потрібно, і виконуватиме бойові завдання. Самі військові всіляко підтримують цей розіграш — записують відео, щоб збір просувався краще».
Макет безпілотника Bayraktar AKINCI з особистим автографом Халюка Байрактара
Благодійний фонд «Гуркіт» запустив аукціон зі збору коштів на подарунки дітям загиблих захисників та захисниць України — це ініціатива військового, волонтера та письменника Мартина Бреста — «майора С. В. Миколая». Також донати з цього збору спрямуювали на допомогу дітям Херсонщини.
Лоти на цей аукціон надала турецька компанія Baykar — в Україні відома завдяки своєму знаменитому дрону Bayraktar TB2, що прославився на початку великої війни. Дві моделі, які розігрували серед донаторів, особисто підписав генеральний директор компанії — Халюк Байрактар. Є навіть офіційний лист, який підтверджує ці підписи.

Гітара Fender Mustang 1996
12 грудня 2023 року український музикант Юрій Каплан, відомий як фронтмен гурту «Валентин Стрикало», організував у соцмережах лотерею з розіграшем своєї гітари Fender Mustang 1996 року випуску — для збору коштів благодійному фонду «Повернись живим». Саме на цій гітарі Каплан грав під час туру 2016 року на підтримку свого останнього альбому.
Юрій мав на меті зібрати 400 тисяч гривень для фонду, але вдалося навіть більше — 1,5 мільйона. З цих коштів 408 тисяч скерували на потреби заявленого збору, а решту музикант розділив між іншими зборами від «Телебачення Торонто» та блогера Сергія Стерненка.
Такі ініціативи не лише сприяють збору значних сум, а й привертають увагу суспільства до проблем Сил оборони. А ще утверджують єдність — кожен учасник відчуває особисту причетність до великої справи.
Ці ініціативи відіграли важливу роль у підтримці морального духу як на фронті, так і в тилу, нагадуючи про непохитну підтримку та солідарність із бійцями, які захищають країну.
Авторка: Дарина Довгоп'ята
- Поділитися: