Українські банки підвищили розмір ставок за депозитами у гривні попри те, що Національний банк України поступово знижує розмір облікової ставки, від якої залежить рівень ставок у банківському секторі.

Про це повідомляється в Огляді банківського сектору, який підготував Нацбанк.

«Незважаючи на послідовне зниження облікової ставки Національним банком до 15,5% у жовтні, висока конкуренція серед банків за вкладників призвела до збільшення ставок за 12-місячними депозитами населення на 0,3 відсоткових пункти до 15,8% річних», — повідомили у Нацбанку.

Ставки за доларовими депозитами у банках залишаються незмінними — на рівні 3,2% річних, а ставки за гривневими депозитами для бізнесу скоротилися до 13% річних.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2019 року Нацбанк знизив розмір облікової ставки в Україні до 15,5% річних. Зниження склало 1 відсотковий пункт.

5 вересня Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних, що на 0,5% менше, ніж було до цього.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Поділитись: