Українські банки очікують, що у третьому кварталі 2020 року в Україні зросте попит на кредити з боку бізнесу та населення.

Про це йдеться в результатах опитування «Про умови банківського кредитування», яке провів Нацбанк.

Зазначається, що пік негативних очікувань банків було пройдено у другому кварталі цього року. Наразі очікування банків на наступний рік почали покращуватися.

У НБУ кажуть, що майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитування у наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні.

Зокрема, банки очікують на зростання попиту на кредити з боку малого та середнього бізнесу, а також на відновлення попиту населення на споживчі кредити та іпотеку у третьому кварталі.

Водночас банки продовжують очікувати погіршення ситуації з несплатою кредитів.

Також фінустанови вказують на певне відновлення зростання обсягів депозитів: близько половини респондентів очікує припливу грошей від населення та бізнесу.

Ще банки повідомили, що сподіваються на пом’якшення стандартів кредитування бізнесу та населення (споживчі кредити та іпотека) у наступні три місяці.

Опитування проводилося з 18 червня до 09 липня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 91%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України.


23 липня Національний банк України оновив свій макроекономічний прогноз щодо розвитку економіки у 2020 році та очікує на падіння валового внутрішнього продукту на 6% у цьому році. Раніше очікувалося падіння на рівні 5%.

Поділитись: