З 12 по 19 червня українці подали 593 заявки на участь в програмі «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 1,6 млрд дол. Так, динаміка програми склала плюс 69%.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, передає пресслужба відомства.

«Процес по програмі 5-7-9 активно пішов. Лише за один попередній тиждень отримано нових заявок на 1,6 млрд грн. З них на рефінанс під 0% — на 1,1 млрд грн. Маємо 16 банків, які працюють за цією програмою», — прокоментував міністр.

У Міністерстві зазначили, що станом на 22 червня за програмою видали 721 кредит на загальну суму 509,4 млн грн. З них 57% — в галузі сільського господарства; 17% — торгівля та виробництво; 6% — промислова переробка. 

17 червня уряд підтримав нові зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби зробити її доступнішою для бізнесу.

Раніше у Мінфіні заявляли, що у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» майже кожну другу заявку було відхилено банком.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року в Україні стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5-7-9%». Надання трьох можливих ставок — 5%, 7% або 9% — за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. 

16 квітня в уряді повідомили, що через кризу розширюють програму пільгового кредитування малого бізнесу. Так, на неї планують витратити 35 мільярдів гривень.

Раніше, кредити під 5-7-9% річних уряд планував видавати лише українцям, які створюють новий бізнес. Наразі ж її поширили і на тих підприємців, які постраждали від кризи та карантину.

У межах оновленої програми позику під низький відсоток (5-7-9%), банки видають кредити малому бізнесу для виплати зарплат, поповнення обігових коштів або ж рефінансування вже наявних банківських позик. Щоб отримати цей пільговий кредит від держави в період карантину, підприємцю потрібно зберегти щонайменше 80% робочих місць.

Поділитись: