Національний банк України не планує знижувати розмір облікової ставки та очікує, що до кінця 2020 року ставка складатиме 6% річних.

Про це повідомив голова Національного банку Кирило Шевченко, виступ якого транслювали під час брифінгу 23 липня.

«Ми очікуємо, що облікова ставка залишиться на поточному низькому рівні принаймні до кінця цього року. В наступному році Національний банк буде приймати рішення щодо облікової ставки залежно від реалізації проінфляційних ризиків, у тому числі зміни соціальних стандартів, та темпів відновлення економіки», — повідомив Шевченко.

У Нацбанку зазначають, що рівень облікової ставки у 6% річних дозволить стимулювати українську економіку та з часом має призвести до падіння ставок за кредитами нижче 10% річних.

22 липня Національний банк України ухвалив рішення залишити рівень облікової ставки на рівні 6% річних. Своє рішення правління Нацбанку ухвалило на тлі низької інфляції (2,4% річних, хоча ціль Нацбанку — тримати інфляцію на рівні 4-6% річних).

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців заощаджувати більше грошей. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
Поділитись: