Банкіра з Тернопільщини, який за чужими підписами відправляв чоловіків за кордон, судитимуть — прокуратура

Слідчі встановили, що банкір причетний до незаконного переправлення через кордон 86 чоловіків, з яких 83 не повернулися
Слідчі встановили, що банкір причетний до незаконного переправлення через кордон 86 чоловіків, з яких 83 не повернулисяТернопільська обласна прокуратура

На Тернопільщині за переправлення 83 чоловіків за кордон судитимуть банкіра. За даними слідства, він без дозволу використовував електронні підписи підприємців, які займалися міжнародними перевезеннями.

Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.

Правоохоронці з’ясували, що житель Кременця, як працівник банку, мав доступ до електронних цифрових підписів фізичних осіб-підприємців, які здійснювали міжнародні перевезення. Ці підписи, які банкір брав без відома ФОП, були потрібні, щоб внести військовозобов’язаних до системи «Шлях». Далі вони могли легально виїхати за кордон як водії.

За даними прокуратури, «послугами» банкіра скористались 83 військовозобов’язаних, які не повернулись в Україну.

Також було троє водіїв автобусів та вантажівок, які їздили в країни Євросоюзу, але повертались в Україну. Вони платили обвинуваченому по 2 тисяч гривень за кожну поїздку.

Жителя Кременця обвинувачують у сприянні в незаконному переправленні людей через державний кордон, вчиненому повторно, з корисливих мотивів, та у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих) систем, що призвело до підробки інформації, під час дії воєнного стану (ч. ч. 2, 3 ст. 332, ч. 5 ст. 361 КК України).

За першою статтею йому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Друга стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.