Народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко
Фото:

Facebook/Олексій Кучеренко

Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» висуває кандидатом на посаду міського голови Києва народного депутата Олексія Кучеренка.

Про це повідомила лідерка політсили Юлія Тимошенко на брифінгу в суботу.

«Я хочу, щоб наша команда всеукраїнська і київська команда висунула Олексія Кучеренка на посаду мера Києва. Він буде від «Батьківщини» кандидатом на посаду мера Києва... І я переконана, він зможе стати єдиним професійним мером за останній час в Києві», — заявила Тимошенко.

Зі свого боку, Олексій Кучеренко назвав свої пріоритети на посаді мера Києва у разі обрання: повний аудит фінансової й бюджетної системи столиці, безпека та комфорт проживання громадян та питання тарифів.

Хто такий цей Олексій Кучеренко?

Згідно з інформацією громадського руху «ЧЕСНО», Кучеренко закінчив КНУ ім.Т. Г. Шевченка за спеціальністю «прикладна математика» та НАДУ при президентові за фахом «державне управління». Є кандидатом соціологічних наук та академіком Української муніципальної академії.

У 2000 році заснував і очолив Інститут соціально-економічних досліджень, з того ж року — співголова Всеукраїнської організації місцевого та регіонального розвитку «Міжрегіональний союз».

Був президентом «Асоціації споживачів послуг монополій — Антимонопольний союз», а з 2003 року — віцепрезидентом Української спілки промисловців та підприємців з питань промисловості.

Працював також, зокрема, молодшим науковим співробітником та стажистом дослідником в Інституті кібернетики АН УРСР ім. В.М.Глушкова, завідувачем науково-дослідного відділу Київського міського центру науково-технічної творчості молоді «Прогрес», головою Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства.

Був народним депутатом III скликання за 80 округом (Запорізька область) як самовисуванець, V скл. — від блоку «Наша Україна» як член партії «Народний Союз «Наша Україна». VI скл. — від блоку «Наша Україна — Народна Самооборона».

У 2019 році був обраний народним депутатом IX скликання від ВО «Батьківщина» номером 18 у списку як безпартійний. Є першим заступником голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

На виборах президента України у 2019 році був довіреною особою кандидатки Юлії Тимошенко.

Хто складе йому конкуренцію?

Фракція «Слуга Народу» на своєму засіданні провела праймеріз кандидатів для участі у виборах київського міського голови. Перемогу здобула Ірина Верещук.

Єдиного кандидата обирали серед п'яти народних депутатів від монобільшості (Олександр Качура, Ірина Верещук, Олександр Дубінський, Микола Тищенко та Дмитро Гурін) й головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Від «Опозиційної платформи — За життя» йде ексдепутат Олександр Попов. Також боротися за крісло мера буде чинний очільник Києва Віталій Кличко.

Серед інших кандидатів — колишній народний депутат і ексгубернатор Харківської області Михайло Добкін та екснародний депутат Юрій Левченко, який 10 червня презентував свою партію «Народовладдя».

Коли вибори мера?

Місцеві вибори відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Поділитись: