Народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Ірина Верещук
Фото:

Ірина Верещук/Facebook

Фракція «Слуга Народу» на своєму засіданні провела праймеріз кандидатів для участі у виборах київського міського голови. Перемогу здобула Ірина Верещук.

Про це повідомили народні депутати від монобільшості, зокрема Ольга Василевська та Олександр Качура.

Згодом це у коментарі hromadske підтвердила і заступниця фракції Євгенія Кравчук. Вона уточнила, що Верещук перемогла і за голосуванням фракції, і за підтримкою президента Володимира Зеленського, і за попередньою соціологією.

Єдиного кандидата обирали серед п'яти народних депутатів від монобільшості (Олександр Качура, Ірина Верещук, Олександр Дубінський, Микола Тищенко та Дмитро Гурін) й головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Праймеріз проходив за участі глави держави Володимира Зеленського та представників Офісу президента.

«Сьогодні у нас був вибір, як ми вже казали, буде все відкрито, чесно було, був виступ кожного з кандидатів», — розповів після голосування глава держави.

За його словами, під час голосування у фракції Верещук набрала з відривом у майже двічі більше голосів, ніж наступний кандидат.

Також глава держави розповів, що інші кандидати домовилися, що будуть допомагати Ірині Верещук.

Ірина Верещук — голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Має досвід роботи міським головою — у 2010-2015 роках була міським головою Рави-Руської.

На посаді Верещук заявляла про необхідність децентралізації влади, проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, передачі податків місцевим громадам. Вона також була представницею уряду в парламенті.

Нагадаємо, раніше Зеленський розповідав, що праймеріз «Слуги Народу» відбудуться у два етапи.

Серед претендентів на крісло мера був і ексдепутат Олександр Ткаченко, але після його призначення на посаду міністра культури, він відмовився від планів йти на вибори.

Поділитись: