Центральний штаб всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» у жовтні-грудні 2018 року витратив на рекламу на топ-телеканалах і білбордах 55 мільйонів гривень. Такі дані вказані у фінансовому звіті політсили за 4 квартал попереднього року.

Перше місце з видатків, як і в попередньому кварталі, посіла реклама на телеканалах медіагруп «1+1», «Інтер» і «StarLightMedia». Зокрема, на «1+1» у IV кварталі транслювали привітання Юлії Тимошенко з Новим роком і Різдвом, а також ролик про «справедливу ціну на газ».

Станом на кінець 2018 року ВО «Батьківщина» ще мала борг у 10 млн грн за рекламу перед ТОВ «Старлайт бренд контент» («СТБ», «Новий канал», «ICTV»).

Також у жовтні-грудні минулого року «Батьківщина» заплатила 10 мільйонів за розміщення зовнішньої реклами.

Враховуючи ці 55 мільйонів, кампанія з популяризації Юлії Тимошенко та «Нового курсу», яка стартувала в червні 2018 року, уже обійшлася партії у понад 155 мільйонів гривень, повідомляє Громадський рух ЧЕСНО. Ці кошти, витрачені на рекламу, є рекордною сумою у порівнянні з іншими політичними партіями.

За даними руху, всі ці видатки здійснено з приватних внесків, а не з держбюджету.

Нагадаємо, 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

Наприкінці січня були опубліковані дані нових соціологічних опитувань. За даними групи «Рейтинг», за Володимира Зеленського на виборах готові проголосувати 19% тих, хто визначився та має намір голосувати, за Юлію Тимошенко — 18,2%, Петра Порошенка — 15,1%, Юрія Бойка — 10%, Анатолія Гриценка — 8,5%, Олега Ляшка — 7%, Євгенія Мураєва — 3,6%, Олександра Шевченка — 2,9%, Андрія Садового — 2,7%, Олександра Вілкула — 2,6%.

Пізніше з'явилося інше опитування, згідно з яким Зеленський та Порошенко випередили Тимошенко. Це опитування проводили Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Зеленський, Порошенко і Тимошенко: що означають нові рейтинги

Так, для участі у виборах ЦВК зареєструвала: чинного президента Петра Порошенка, лідерку партії «Батьківщина» ЮліюТимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера Соціалістичної партії України Іллю Киву, екс-розслідувача Дмитра Гнапа, кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, депутата з фракції «БПП» Аркадія Корнацького, лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова, Олександра Мороза — лідера партії «Соціалістична партія Олександра Мороза», екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова, екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка, члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка, лідера партії «Основа» Сергія Таруту, заступника голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Романа Кошулинського, самовисуванця Олександра Данилюка та Володимира Зеленського від партії «Слуга Народу», екс-депутатку Інну Богословську та екс-главу Служби безпеки Ігоря Смешка, голову Патріотичної партії України МиколуГабера, Юрія Дерев’янка від партії «Воля», колишнього представника України у мінській контактній групі, самовисуванця Романа Безсмертного, народного депутата, кандидата від партії «Відродження» ВіктораБондара, самовисуванців Руслана Ригованова і Сергія Носенка, Сергія Кривоноса від партії «Воїни АТО» та кандидата від партії «Народний рух України» Віктора Кривенка, Андрія Новака від партії «Патріот», ВасиляЖуравльова від партії «Справедливість», самовисуванця Юрія Тимошенка, самовисуванця ВолодимираПетрова, екс-депутата Юрія Кармазіна, журналістку Юлію Литвиненко, керівника громадської організації «Влада народу» Олександра Ващенка та представника партії «Розумна сила» Олександра Соловйова.

Поділитись: