Батько Катерини Гандзюк Віктор вважає, що звільнений під заставу очільник Херсонської облради Владислав Мангер вдається до залякування свідків.

Про це Віктор Гандзюк заявив у коментарі Громадському.

«Перебуваючи на волі, Мангер впливає на слідство. Вдається до залякування свідків. З моменту попереднього судового процесу я особисто відчув за собою стеження. Став отримувати незрозумілі телефонні дзвінки», — сказав він.

Також батько Гандзюк розповів, що багато свідків отримують погрози і деякі з них бояться далі свідчити.

«Деякі готові відмовитися від свідчень. Боюсь за свою безпеку і я. На жаль, МВС не здатне забезпечити безпеку мені та свідкам. Ми двічі просили надати охорону. Нам відмовили», — заявив Віктор Гандзюк.

Водночас керівник прес-служби Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко у коментарі Громадському заявив, що в нього поки немає інформації про те, що Віктор Гандзюк звертався з проханням про охорону.

«Я не виключаю, що він звертався. Але є процесуальний кодекс: якщо слідство в Служби безпеки, а він, як потерпілий, фігурує в кримінальному провадженні, яке розслідує Служба безпеки, то тільки слідчий, який розслідує провадження, в даному випадку слідчий СБУ, може прийняти заяву потерпілого, в якій він описує — мені погрожують, прошу охорону», — пояснив Шевченко.

Також адвокат Мангера Дмитро Ільченко повідомив, що у Мангера немає підстав погрожувати батькові Гандзюк. «На Мангері браслет, який цілодобово показує його місце розташування. Його телефон на прослушці. За ним ведеться спостереження. Коли і як він міг «робити батькові Гандзюк незрозумілі дзвінки?». Та й навіщо йому їх робити?»,— написав Ільченко у Facebook.

На думку захисника, батько Гандзюк зробив таку заяву з метою «розгойдувати» суд на зміну запобіжного заходу.

Оновлено: Адвокатка родини Гандзюк Євгенія Закревська уточнила у коментарі Громадському, що Віктор Гандзюк звертався з проханням про охорону до Служби безпеки, а не МВС.

Нагадаємо, 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.

15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такий Владислав Мангер, і чому його підозрюють в організації вбивства Катерини Гандзюк

28 січня батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні комісії щодо її вбивства, згадав прізвище Мангера. Він назвав «Батьківщину» та «Блок Петра Порошенка» «партіями вбивць» його доньки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Поділитись: