Журналісти «Русской службы BBC» дослідили пам'ятники російським офіцерам у різних містах РФ та знайшли поховання військових, які, ймовірно, загинули під час війни на Донбасі. Водночас російське Міністерство оборони не розголошує дані про загибель знайдених військовослужбовців.

Так, у Калінінграді на пам'ятнику «Воїнам-розвідникам» поруч з іменами військових, загиблих в Афганістані та Чечні, є дані капітана С.Б. Суслова. Його ж могилу у 2016 році знайшла група Conflict Intelligence Team (CIT) у Солнєчногорську біля Москви. Журналісти вважають, що йдеться про одну людину.

За життя Сергія Суслова нагородили медаллю «За приєднання Криму». Дата його смерті — 14 червня 2014 року, але де капітан загинув — невідомо. У цей час на Донбасі йшли активні бої за Маріуполь.

Також на пам'ятнику знайшли згадку про Сергія Федчикова і Вадима Василевського. Вони загинули в липні та серпні 2014 року, а місце загибелі не вказано. Ймовірно, вони загинули у боях за луганський аеропорт. Журналісти пишуть, що на Донбасі вони опинилися у складі приватної військової компанії «Вагнера».

У Зарайську біля Москви на меморіалі знайшли ім'я старшого лейтенанта, героя Росії, який загинув 15 жовтня 2014 року. Його батьки розповідали, що він був командиром протитанкового взводу першого мотострілецького батальйону 200-ї Окремої мотострілецької бригади та загинув від смертельного поранення. Як пишуть журналісти, він та ще декілька російських військових інструкторів загинули біля села Сміле на Луганщині.

У селищі Сєвєроонєжськ Архангельської області на пам'ятному камені «Воїнам-землякам, полеглим за Батьківщину» вказано, що старший сержант Кічаткін Леонід Юрійович загинув в Україні 20 серпня 2014 року.

  • Росія з початку війни на Донбасі у 2014 році заперечує участь своїх військових у бойових діях та підтримці бойовиків. Україна ще у 2015 році визнала Росію країною-агресором, у РФ же це заперечують.
  • Нещодавно, 27 липня, речник президента Росії Дмитро Пєсков вкотре стверджував, що Росія не є учасницею війни на Донбасі, тому не може гарантувати дотримання перемир’я бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР».
  • Водночас у РФ лише говорять про необхідність дотримання режиму припинення вогню та досягнення миру.
Поділитись: