Затримання найманців російської приватної військової кампанії Вагнера під Мінськом, Білорусь, 29 липня 2020 року
Фото:

скриншот із відео

У Білорусі затримали 33 бойовиків приватної військової компанії Вагнера. У країну загалом приїхали понад 200 російських бойовиків нібито для «дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії». Що відомо про затриманих?

Серед 33 затриманих представників російської ПВК «Вагнера» щонайменше 20 воювали проти України на Донбасі, 9 — вже у складі ПВК, ще 10 — в інших силових формуваннях. Цю інформацію hromadske повідомив генерал-майор запасу СБУ Ігор Гуськов, який досліджував інформацію щодо приватних військових формувань.

За його словами, у цьому списку також є громадянин Білорусі — Андрій Бакунович (номер М-1001). Він брав участь у бойових діях проти України на Донбасі в районі Дебальцевого у 2014-2015 роках.

«Він 31-ий в списку. Це снайпер. У свій час про нього згадувала під час одного з брифінгів СБУ. І також я особисто був присутнім під час передачі списку найманців Вагнера голові КДБ Білорусі», — сказав Гуськов. 

Також Гуськов додав, що, ймовірно, найманці у Білорусі готувалися до великого кровопролиття, адже серед них є санінструктори.

«Тобто вони знали, що будуть бойові дії. Це Волгін Олексій Володимирович, особистий номер М-1297, позивний «Волга», люди готувалися до великої крові», — зазначив Гуськов.

Про Олексія Волгіна вже згадували в СБУ. Він був у списку 149 осіб, які брали безпосередню участь у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року. 

Також Гуськов надав hromadske список тих, хто воював проти України на Донбасі та в Сирії у складі ПВК «Вагнера»:

  • Володимир Олександрович Лі — кулеметник розрахунку КОРД. Особистий номер М-0727, позивний «Музикант»;
  • Маслов Сергій Олексійович — номер розрахунку КОРДу 2 розвідувально-штурмового взводу навчальної розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнера», особистий номер М-2291. У соцмережі публікував фото із Сирії. 

У соцмережах у Маслова в друзях ще двоє колег «вагенрівців» — Павло Долгополов М-2292 та Микола Рейхенау М-2283.

Тахір Бахтігараєв — водій управління навчальною розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнера», особистий номер М-0483. Має адміністративну судимість.

Павленко Сергій Григорийович водій управління 4 розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнера», особистий номер М-0279. 

«Ця людина почала вбивати у Сирії ще у 2013 році в складі так званого ПВК «Слов’янський корпус». Потім він був у складі перших найманців в Україні, потім була Сирія, він був у Судані. І на даний час їхня мета — досягнення потрібних цілей Москви, навіть до зміни політичного режиму», — сказав Гуськов.

У соцмережах в друзях він має колег по ПВК «Слов’янський корпус» та ПВК «Вагнера»: Авдєєв Станіслав, М-0303, Денісов Денис, Джинікашвілі Дмитро,Віноградов Віталій, М-0312, Єгоров Олексій, М-0293, Савицький Дмитро, Волков Олександр, Бондарь Віктор, М-2055.

Денис Харітонов, позивний «Баян», М-0801. На фото, опублікованих ним у соцмережі, добре видно нагороди «Вагнера». Їх декілька, а кожна нагорода дається за окрему кампанію.

«Ви можете порахувати, що він пройшов на той момент щонайменше Україну, Сирію і ще одну країну», — каже Гуськов. Також Харітонов має нагороду від очільника Союзу добровольців Донбасу самопроголошеної «ДНР» Олександра Бородая.

Також серед найманців Вагнера, які воювали на території України, Самарін Павло, М-0724, та Алтухов Дмитро, М-2082.

«Дуже багато тих, у кого номер починається на нуль. Це означає, що вони вступили не пізніше літа 2014 року, були завербовані російською воєнною розвідкою», — сказав Гуськов.

Серед тих, хто воював на Донбасі — Геннадій Фетісов і Максим Кошман. Останній з 2014 року розшукується МВС за створення незаконних воєнізованих формувань під Слов’янськом.

Як зазначає професорка політології Колумбійського університету Кімберлі Мартен, група «Вагнера» тісно пов'язана з російською військовою розвідкою ГРУ і діє в інтересах Кремля, тому її можна швидше охарактеризувати як прикриття для діяльності, яку здійснює російська держава. При цьому група «Вагнера» ніяк не зареєстрована в Росії, а саме приватне військове найманство заборонено в країні законодавчо.

«Це дозволяє Путіну брати участь у багатьох іноземних авантюрах, не несучи при цьому ніяких витрат вдома, особливо втрат, які понесли б регулярні російські війська, якби вони були відправлені на ці операції», — зазначила Мартен, яка займається дослідженням ПВК.  

Поділитись: