Бельгія змінила правила в'їзду з України: хто туди зможе потрапити?

Бельгія з 9 листопада закрила кордон для невакцинованих туристів з України. Подорожі до країни з поважних причин та транзитом і надалі дозволятимуть усім.

Про зміни у правилах повідомило посольство України у Бельгії.

Так, Бельгія заборонила невакцинованим українцям поїздки з несуттєвою (туристичною) метою. У країні обіцяють, що переглянуть це рішення, якщо у Бельгії та Україні покращиться епідемічна ситуація з коронавірусом.

Оновлено. У посольстві уточнили, що для вакцинованих українських туристів подорожі залишаться доступними.

З 9 листопада кордон зможуть перетнути такі категорії невакцинованих людей:

  • люди, які мають бельгійське громадянство;
  • люди, живуть у Бельгії;
  • один з подружжя або партнер людини, яка має бельгійське громадянство або живе у Бельгії;
  • дитина людини, яка має бельгійське громадянство або живе у Бельгії, або її партнера, якщо вони живуть під одним дахом;
  • люди, які подорожують транзитом через Бельгію з країни з дуже високим ризиком до країни Європейського Союзу або Шенгенської зони, громадянином якої вони є або де вони живуть;
  • люди, які їдуть транзитом за межі Європейського Союзу та Шенгенської зони (транзит через країну високого ризику, не виходячи з міжнародної зони аеропорту або транзит у Бельгії з країни високого ризику, не виходячи з зони аеропорту, що не входить до Шенгенської зони);
  • люди, які подорожують з вагомих гуманітарних причин;
  • члени транспортного і вантажного персоналу, моряки, екіпажі буксирів, льотчики та інший персонал, який працює на морських вітрових електростанціях та подорожує з робочою метою. Ці мандрівники повинні мати сертифікат, виданий роботодавцем.

Бельгія відкрила кордони для українських туристів з 17 липня. Це сталося через 2 дні після того, як ЄС додав Україну до переліку країн, для громадян яких рекомендують скасувати обмеження на в'їзд. А 9 листопада ЄС виключив Україну з цього списку.

Таке рішення є рекомендацією для країн-членів ЄС обмежити подорожі для наших громадян: але чи закривати кордони для українців, вирішуватиме кожна держава окремо.

Упродовж останнього місяця в Україні погіршилася ситуація з захворюваністю на COVID-19. Щодоби виявляють не менш ніж 10 тисяч нових випадків, сотні людей помирають від ускладнень. Так, вчора, 8 листопада, зафіксували 833 смерті — найбільше за майже два роки пандемії.

Крім того, у 17 областях запровадили «червону» зону через збільшення хворих, рівня госпіталізацій.

У нас триває і вакцинація проти коронавірусу, але також поширена практика купівлі фейкових результатів тестів і сертифікатів про вакцинацію, попри кримінальну відповідальність.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, наразі принаймні перше щеплення отримали 36,7% дорослих українців, а повністю вакцинувалися — 25,6%.