Бенксі створив 50 малюнків-трафаретів для продажу, щоби зібрати кошти на допомогу українцям

Художник—анонім Бенксі створив 50 малюнків—трафаретів, які продадуть через благодійний фонд Legacy of War Foundation. Зібрані кошти спрямують на допомогу для українців.

Про це йдеться на сторінці Бенксі в Instagram та сайті благодійного фонду.

За словами генерального директора Legacy of War Foundation Джайлза Далі, на зібрані кошти закуплять нові машини швидкої допомоги та допоміжні машини, які необхідні для продовження евакуації людей на Донбасі.

Також фонд допоможе громадам генераторами, газовими обігрівачами тощо. Крім того, буде продовжена підтримка притулків у Києві для жінок та ЛГБТ+, сказав гендиректор.

Бенксі розповів, що в Україні бачив, як команда Legacy of War прибула та надала допомогу людям у розбомбленій будівлі. Вони також позичили йому для роботи одну зі своїх швидких, яка йому стала в пригоді.

«Розлючена бабуся побачила, що я малюю на її будинку, і подзвонила в поліцію. Я вважаю, що найменше, що я повинен зробити, це зібрати достатньо грошей, щоб замінити номерні знаки на машині швидкої допомоги, яку я запалив», — стверджує художник-анонім.

Кожен такий трафарет від Бенксі коштуватиме 5000 фунтів стерлінгів (понад 6100 доларів США). Охочі придбати малюнки мають зареєструватися на сайті, а тоді їх обере комп’ютерна програма.

Графіті Бенксі в Україні

Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста й режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім'я — Роберт або Робін Бенкс.

Графіті Бенксі почали з'являтися на вулицях від початку 1990-х років. Нині його роботи оцінюються в мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на якій розміщені.

Бенксі намалював у Києві, Ірпені, Горенці, Бородянці сім графіті. Він підтвердив своє авторство в Instagram. Вартість українських робіт Бенксі оцінюють приблизно від 1 мільйона до 10 мільйонів доларів. Художник навіть став почесним громадянином міста Ірпінь.