Без параду, зате з дезінфекцією: як в Україні відзначили 9 травня

В Україні через карантин уряд вирішив не проводити масові заходи 8 та 9 травня. Керівникам обласних держадміністрацій доручили «особисто або на рівні заступників» індивідуально відзначити ветеранів Другої світової війни у регіонах. hromadske зібрало, як попри карантин в Україні відзначали День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Звернення президента
Президент України Володимир Зеленський зранку 9 травня встиг покласти квіти та вшанувати жертв Другої світової війни у Києві й на Закарпатті.
Згодом у своєму відеозверненні Зеленський анонсував проєкт меморіальних символів, у межах якого в Україні хочуть встановити чотири дзвони: на Луганщині, Закарпатті та в окупованих Донецьку і Сімферополі.
«І в мить, коли в Україні настане мир і ми повернемо своїх людей і свою землю, чотири дзвони одночасно сповістять про цю знакову подію в історії України. І кожний їхній удар закарбує в нашій свідомості: "Пам’ятаймо, що єдність — це запорука нашого миру та нашої перемоги"», — заявив президент.
Привітання генпрокурорки
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вирішила привітати з 9 травня, використавши слова з пісні російського співака Льва Лещенко та прикріпивши відео з виконавцем. Зазначимо, що Лещенко входить у чорний список Міністерства культури України за підтримку анексії Криму.
Згодом Венедіктова видалила посилання на відео та вибачилась перед тими, кого могла образити.
«Пісня — символ перемоги над фашизмом. Пісня 1975 року — це наша історія і привід пишатися Великою Перемогою. Лещенко — не символ. РФ — страна-агресор. І Крим — український. Не треба маніпулювати... Це приватна сторінка, тримайте себе в руках», — написала генпрокурорка.
Київ
У столичному Парку Вічної Слави відбулася хода та покладання квітів до меморіалу, присвячені Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Організатори заходу – ГО «Громадська солідарність» та Київська міська організація ветеранів.
Після покладання квітів прийшли люди у захисних костюмах та продезінфікували територію.
Крім того, на акцію до Дня перемоги над нацизмом у Києві прийшов чоловік у пілотці з кокардою СРСР. Поліція попросила чоловіка зняти її та віддати для складання адмінпротоколу, адже це заборонена в Україні символіка. Але чоловік відмовився віддавати головний убір.
За використання символіки тоталітарних режимів чоловіку загрожує до 5100 гривень штрафу, а також конфіскація кокарди.
«Опозиційна платформа — За життя» попри карантин знайшла спосіб «привернути увагу до 9 травня» та організувала автопробіг, передає пресслужба політсили.
«Керівники партії зупиняються біля кожного пам'ятного монумента і покладають квіти, віддаючи данину великому подвигу народу, який переміг фашизм», — йдеться у повідомленні.
Крім того, на фото видно, що лідери партії вирішили не використовувати засоби захисту під час автопробігу.

Харків
Міський голова Харкова Геннадій Кернес, його заступники, голови районних адміністрацій, представники духовенства, керівники та депутати Харківської облради прийшли до братніх поховань та пам'ятника Батьківщині-Матері. Зазначили, що церемонію провели з дотриманням протиепідемічних заходів та дотриманням дистанції.

Також у ніч з 8 на 9 травня площі Свободи у Харкові відбулась нічна акція «Перша хвилина миру» на честь Дня пам'яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом, передає «Укрінформ».
Десятки активістів запалили свічки о 23:01 8 травня як нагадування про те, що саме в цей час у 1945 році після підписання пакту про капітуляцію нацистської Німеччини в Європі закінчилася Друга світова війна. Присутні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.
Зазначимо, що датою завершення Другої світової у світі є 2 вересня 1945 році, коли Японія підписала акт про капітуляцію.
Одеса
На Одеському морському вокзалі правоохоронці та активісти зупинили автопробіг «Опозиційної платформи — За життя», передає «Радіо Свобода».
Як пояснив депутат Микола Скорик, який був присутнім на автопробігу, офіційна причина зупинки — проведення масового заходу. Політик наголошував, що всі учасники — в машинах, тому це не є порушенням.
Після переговорів, які, за інформацією видання, тривали понад годину, автівки почали пропускати по одній з інтервалом в 5-10 хвилин.
Перед тим із них зняли партійні прапори та прапори, що нагадували радянські.
Як пише видання «Думская», одесити несуть квіти до пам'ятника Невідомому матросу. Зазначається, що поліція пропускає усіх, але потрібно пройти через металошукач. Маски є не у всіх відвідувачів. Як пише видання, співробітники поліції діалогу безкоштовно роздають маски усім охочим.
Дніпро
У День пам’яті та примирення на будівлю Дніпровської міськради відтворили імена понад 600 учасників Другої світової війни та війна на Донбасі. У кабінетах мерії запалили свічки пам'яті.

Запоріжжя
У Запоріжжі учасники руху «Полк Перемоги» провели автопробіг з радянською символікою біля Алеї Бойової слави, передає «Інтерфакс-Україна».
Місцеві активісти зривали з їхніх автомобілів радянську символіку, а поліція відкрила кримінальне провадження за поширення комуністичної символіки.
Дивіться також альтернативне 9 травня у всесвіті Медведчука, Шуфрича та митрополита Онуфрія, яке зняв Колян Пастико для hromadske.doc
- Поділитися: