УКРАЇНА

Без змін до Закону про запобігання корупції не можна зробити НАЗК ефективнішим — Мін'юст

31 березня, 2017 20:50
УКРАЇНА/Без змін до Закону про запобігання корупції не можна зробити НАЗК ефективнішим — Мін'юст
Зберегти
Вигляд
Зміни до Закону про запобігання корупції необхідні для того, щоб можна було зробити роботу Національного агентства з питань запобігання корупції ефективнішою, а також мати можливість звільняти членів НАЗК.

Зміни до Закону про запобігання корупції необхідні для того, щоб можна було зробити роботу Національного агентства з питань запобігання корупції ефективнішою, а також мати можливість звільняти членів НАЗК.

Про це повідомив в ефірі Громадського заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

«Без цих змін не можна звільнити членів НАЗК і ніяким чином вплинути на ефективність їхньої роботи так само не можна. Тому що це незалежний орган. Водночас, крім того, що він незалежний, він неефективним. І відповідно для того, щоб мати одну особу, яка відповідатиме за роботу органу і не буде перекидати відповідальність на інших членів комісії, ми дійшли консенсусу, що має бути орган з єдиним головою, який нестиме повну політичну відповідальність», — сказав заступник міністра.

Він зазначив, що роботу над змінами до Закону вже розпочато.

«Вже сьогодні ми почали працювати над змінами у Закон про запобігання корупції, я думаю, що найближчим часом ми їх оприлюднено. Ми вже консультуємось з громадськими активістами, які є активними у сфері у боротьбі з корупцією. За пару тижнів, я думаю, це законопроект може бути оприлюднений і навіть, можливо, внесений у Верховну Раду», — сказав Петухов.

Він також додав, що зміни до Закону не вплинуть на євроінтеграцію України.

Нагадаємо, раніше на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував роботу глави НАЗК Наталії Корчак і порадив усім членам агентства написати заяви про відставку через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій. В свою чергу, Корчак заявила, що не має наміру подавати у відставку.

30 березня Мінюст за дорученням прем’єр-міністра почав розробку законопроекту про конкурс щодо обрання нового керівництва НАЗК.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# НАЗК
# корупція
Пов`язані новини