Економіка / Гроші

Без зростання тарифу на доставку пенсій, наступного року Укрпошті не буде чим платити зарплати — голова компанії

Громадське
Економіка/Гроші/Без зростання тарифу на доставку пенсій, наступного року Укрпошті не буде чим платити зарплати — голова компанії
Зберегти
Вигляд
Укрпошта покриває збиток від доставки пенсій за нерентабельним тарифом за рахунок отримання доходів від іншої діяльності, а також позик, проте якщо тарифу не підняти, то з 2019 року у компанії не залишиться коштів для виплати зарплат працівникам.

«Але якщо ситуацію з тарифом не вирішити, то з початку 2019 року не буде з чого платити зарплату. 17 звернень було до уряду та Мінсоцполітики, аби вирішити це питання», — повідоми голова Укрпошти Ігор Смілянський.

Він зазначив, що компанія намагається підвищити тарифи на доставку пенсій до 1,8% від суми пенсій для мешканців міст та 2,7% для мешканців сіл. Такий тариф, на думку Смілянського, дозволить компанії «вийти в нуль» та вкладати кошти у розвиток.

Крім цього, голова компанії відповів на заяву прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про можливе звільнення керівництва Укрпошти.

«Щодо звільнення, то прем'єр може звернутися до наглядової ради», — заявив Смілянський.

У разі, якщо Мінсоцполітики не підвищить тариф на доставку пенсій, то, за словами голови Укрпошти, компанія потребуватиме близько 1,2 мільярдів гривень на покриття збитків.

«Ми привозимо в руки пенсію 4,4 мільйонам пенсіонерів. З них 800 тисяч — з обмеженими можливостями», — додав Смілянський.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Реформа»: Укрпошта хоче закрити половину відділень. Уряд проти

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність. Пізніше, у коментарі Громадському, голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

«У середньому кожне (відділення) щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — повідомляв очільник Укрпошти.

Як повідомлялося, Укрпошта закриє частину відділень у невеликих селах та замінить їх на поштарів, що будуть пересуватись на автомобілях. В Укрпошті заявляли, що утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що виступає проти закриття відділень Укрпошти.

Більше про:
# Укрпошта
Пов`язані новини